Emička (5) při nehodě ochrnula, její babička přišla o ruku. Strýc promluvil o jejich stavu

Autor: VaB, rv - 
2. února 2020
16:06

Nehoda u Tlučné převrátila mladé rodině s dětmi život vzhůru nohama. Sestřelilo je auto v protisměru a následky střetu byly děsivé. Osádka auta si z nehody odnesla zlomené obratle, amputovanou ruku a přerušenou míchu. Strýc rodiny založil transparentní účet, na kterém se pro ně vybralo už několik milionů korun! Jak je na tom rodina a ochrnutá Emička nyní?

Když 5. ledna došlo u Tlučné na Plzeňsku k nehodě tří aut, nikdo netušil, že následky budou tak fatální. Při nehodě se zranilo celkem osm lidí, většina utrpěla vážná nebo velmi vážná zranění. Vrtulníky do nemocnic transportovaly i dvě děti. 

K nehodě mělo dojít tak, že mladík (21) vyjel se svým vozem do protisměru a střetl se s jiným vozem. V něm se z návštěvy vracela celá rodina. V autě seděla Bára (29) s přítelem Romanem (30), dcerkami Emičkou a Viki (5 a 2) a babičkou Lenkou (48).

Vážnou situaci popsal pro Blesk.cz strýc maminky holčiček. „Švagrová Lenka, babička děvčátek, přišla o ruku. Neteř Bára má zlomené obratle, měla i perforovaná střeva. Zlomený obratel má i její partner Roman, mladší dcerka Viki zlomenou ručku, pohmožděniny, otřes mozku,“ vypočetl strýc Jindřich Bohuslav.

Nejhůř je na tom ale Emička. „Má zlomenou páteř, ochrnula na nožičky. Prognóza mluví, bohužel, zcela jednoznačně. Šance, že by se to nějak spravilo, je menší než 10 procent,“ doplnil zdrcený strýc. 

Doufají v zázrak

Podle serveru TN.cz je Bára, která utrpěla četné zlomeniny obratlů a perforaci střev, už společně se svým přítelem Romanem doma. Muž utrpěl zlomeninu obratle a oba dva nyní musí nosit speciální korzety. Situaci se ale snaží brát s nadhledem a v rámci možností dokonce i s humorem.

Viky (2) je zatím u své tety, Bára se o ní totiž zatím nedokáže starat. Holčička se z otřesu mozku již zotavila a lékaři by jí měli brzy sundat i sádru. Nejhůř je na tom ale pětiletá Emička. Podle TN.cz je po operaci a doktoři čekají, až jí splaskne pooperační otok.

„Z nuly jsme se dostali na alespoň nějaké procento obnovy hybnosti. Není to moc, ale ani málo. Budeme věřit síle dětské regenerace. Je to ta šance, které se celá rodina držíme. Pokud ta holka bude chodit, tak já si klidně bouchnu nějaké přesčasy, aby byly peníze na všechno,“ řekl pro TN.cz strýc Jindra. Dodal, že si pětileté dítě nezaslouží, aby trávilo zbytek života na vozíčku. 

Špatně je na tom i babička Lenka. Při nehodě přišla o pravou ruku až v kloubu a komplikované zranění se jí bude hojit až několik měsíců. Do té doby nemůže mít ani protézu. 

Lidé poslali miliony

Neštěstí celou rodinu semklo a začala si pomáhat. „Švagrová bude potřebovat protetickou ruku, kvůli malé Emičce se rodině Báry úplně změní život. Bude třeba zařídit bezbariérové bydlení, auto, vozíček, lůžko, sprchovací jeřáb, neumíme si to všechno zatím ani představit,“ uvedl Bohuslav s tím, že pro rodinu vznikla i sbírka, kam je možné přispět.

Na transparentní účet, který Bohuslav založil, poslali lidé už neuvěřitelných 3,7 milionu korun! Každou chvilkou na účet přibývají další a další peníze. To ale není vše. Podle TN.cz jedna firma z Domažlic nabídla rodině, že pro Emičku zakoupí invalidní vozík a speciální lůžko. 

zkratik ( 2. února 2020 21:19 )

to by moh nařídit soud,i když "tatínek" toho ***.a je podnikatel a nedali ani korunu

...Mezi stovkami lidí, kterým na osudu nevinné rodiny záleželo, rodina Petra W. nebyla.Po tom, co málem zabil pět lidí, neměl nejmenší snahu podat pomocnou ruku.
Redakci TN.cz se svěřil s podezřením, že za dosavadní bezúhonností viníka nehody možná stojí mladíkův otec, který zřejmě nemá zájem na tom, aby byl jeho syn spojován s jakoukoli "nepříjemnou záležitostí".
Značnou aktivitu ale mladíkova rodina vyvinula směrem k portálu Krimi Plzeň, který o tragédii informoval jako první. Tamní redakci se totiž rozhodla vyhrožovat žalobou za zveřejněné informace o děsivé nehodě....

prima ( 2. února 2020 18:13 )

prima ( 2. února 2020 18:13 )

stryc by mel zajistit pravni kroky proti ridici co to zavinil, a vymahat za vse odskodne.

zkratik ( 2. února 2020 18:07 )

kolik peněz dal řidič a jeho rodina? Emičce držím palce

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud