Prodavač vrátil ztracenou výplatu: Odměnu od pivovaru odmítl, pomůže radši postiženým dětem

Prodavač vrátil ztracenou výplatu: Odměnu od pivovaru odmítl, pomůže radši postiženým dětem  (Autor: MP Pardubice)
Autor: dce - 
17. ledna 2020
17:02

Skutečně poctivého obchodníka mají v Pardubicích - poté co pan Nguyen Van Phu odnesl na policii obálku s výplatou, kterou našel ve svém krámku a odmítl nálezné, s odměnou přišel pivovar Bernard. I tu však pan Nguyen odmítl. S městskými policisty nakonec přišli na skutečně úžasné řešení.

Pořádně zklamaný mohl být na Vánoce muž z Pardubic, který obálku s výplatou ve výši 17 400 korun zapomněl v obchodě pana Nguyena. Jenže, protože se jedná o poctivého obchodníka, neznámý zapomnětlivec nemusel na svátky strádat. Pan Nguyen totiž nalezenou obálku s penězi odnesl na služebnu městské policie i s kamerovým záznamem, na kterém byl zapomnětlivý muž zachycen.

Nálezné pan Nguyen odmítl. „Mám práci, mám svoje peníze. Nepotřebuji je. Dělám to proto, že tak je to správné. Budu rád, když se podaří jejich majitele najít," řekl strážníkům. Těm se nakonec majitele výplaty podařilo vypátrat a peníze mu vrátit.

Příběh má ale pokračování - pana Nguyena ve čtvrtek ocenil i pivovar Bernard, který mu udělil cenu za příkladný čin fair play a odměnil ho pivem na rok zdarma. "A víte co? Pan Nguyen je takový frajer, že ani těch 150 litrů piva nechce. Nejen, že sám nepije, ale on je vážně dobrák. Dar chtěl věnovat Středisku rané péče v Pardubicích," popsali strážníci na facebooku.

Jenže cenu je možné vydat jen v pivu. Strážníci ale přišli na skvělé řešení. "Spousta z vás prve říkala, že chce poctivost a férovost pana Nguyena podpořit přímo, nejen přes lajky na sítích. Od 1. února bude cena v podobě 300 lahví piva k mání u pana Nguyena v krámku."

Obchod najdete v Pardubicích v ulici Ke Kamenci 1260. "K pivům bude zvláštní kasička. Za tohle darované pivo můžete vy darovat peníze jako za lahváč (nebo i víc) do téhle zvláštní kasičky. Co tam přispějete, pan Nguyen předá právě Středisku rané péče," dodávají městští policisté.

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud