Vražda Tomáše (†16): Judita (16) nebodala! Byl tam někdo třetí, věří rodiče

Autor: chal - 
10. ledna 2020
11:07

Jen studentka Judita (16) ví, co přesně se stalo loni 16. května v žilinském bytě, kde bydlela s maminkou. Toho dne tam po 51 ranách nožem zemřel její spolužák Tomáš (†16). Z vraždy byla obžalovaná právě Judita, ona ale vinu popírá. Za vraha označila falešného odpočtáře elektřiny. Ve čtvrtek proběhlo první jednání soudu.

Pro celou Žilinu to byl obrovský šok, když slovenská média loni v květnu informovala, co se stalo za dveřmi jednoho z bytů na tamním sídlišti. Bez nadsázky šlo o jatka. Rukou neznámého pachatele tam zemřel teprve 16letý student Tomáš, který byl v bytě na návštěvě u kamarádky Judity. Jen ona ví, kdo Tomáše doopravdy zavraždil.

Judita vinu odmítá, od začátku tvrdí, že Tomáše zabil muž, který se do bytu dostal pod záminkou odpočtu elektřiny. Vevnitř měl ale mladou dvojici napadnout, Tomáš prý zemřel, když Juditu bránil. Policisté ale její verzi neuvěřili, prokurátor studentku v listopadu obžaloval z vraždy. První stání soudu proběhlo ve čtvrtek 9. ledna.

Obžalovaná dívka přišla k soudu viditelně rozrušená, plakala a utírala si slzy. Z jednání byla pak vyloučena veřejnost a média, s čímž právní zástupce rodiny zavražděného nesouhlasil. Z Tomášových příbuzných k soudu přišla jen jeho teta. Na programu byly výpovědi svědků, v soudní síni se vystřídali Juditini rodiče a sestra Katarína.

Rodina obžalované dívky věří, že Judita Tomáše skutečně nezavraždila. „Judita říká jen pravdu. To, co tvrdila na začátku, že tam byla třetí osoba, tvrdí i teď,“ sdělila médiím Juditina matka. „Ano. Judita říká, že je nevinná a že tam byl někdo třetí,“ doplnil bývalou manželku otec obžalované. „Vyšetřovatel tam nebyl, on neví, jak se to stalo. My jí věříme a stojíme za ní. Judita nelže,“ podpořila rodiče Juditina sestra Katarína.

První stání soudu řešícího případ brutální vraždy začalo v půl deváté ráno, ukončeno bylo krátce po čtvrté, když svou výpověď dokončil otec obžalované. Při odchodu ze soudní místnosti novinářům nikdo ze zainteresovaných neodpověděl na žádnou otázku. Juditě hrozí 15 let vězení.

hardcorefuture ( 11. ledna 2020 14:17 )

-1 čobol

tomik007 ( 10. ledna 2020 21:31 )

Jak ji zakryli oci - aby mohla bodat dalsi...

tomik007 ( 10. ledna 2020 21:29 )

Mozna nechtel bodat...

Damir55 ( 10. ledna 2020 18:56 )

Žudita je slušná moroňská cigoška jen trochu zapichala

Monikay ( 10. ledna 2020 15:21 )

lituju rodinu toho kluka, ještě nakonec jí za to nezavřou

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud