Malého Jozífka (†2) zabila skříň z Ikey! Rodičům vyplatí miliardové odškodné

Autor: rc - 
7. ledna 2020
10:33

Jozef Dudek byl ve svém dětském pokoji, když došlo k obrovskému neštěstí. Komoda, kterou jeho rodiče koupili v obchodním řetězci Ikea, se převrhla, dvouletého chlapečka zavalila a ten to nepřežil. Téměř tři roky po smrti dítěte se v jejich případu rozhodlo. Ikea rodině zaplatí odškodnění ve výši 46 milionů dolarů (více než jednu miliardu Kč)!

Tragédie se stala v květnu roku 2017 v americké Kalifornii. Malého Jozefa Dudka uložil jeho otec do postele v jeho pokoji a odešel. Posléze šel svého synka zkontrolovat. Tehdy se mu naskytl otřesný pohled. Dvouletého chlapce zavalil prádelník řady Malm pořízený v oblíbené prodejně s nábytkem Ikea. Chlapec se pod ním udusil.   

Jozef nebyl jediný, kdo zemřel poté, co se na něj převrátil závadný nábytek. V roce 2011 zahynul za podobných okolností dvouletý chlapec z americké Virginie, v roce 2012 zemřel dvouletý Ted McGee, v roce 2014 zahynul Camden Ellis z amerického Washingtonu a podle informací britského deníku Daily Mail v roce 2014 zabil prádelník také Currana Collase z Pensylvánie.

Ikea zároveň v roce 2016 vydala prohlášení o závadnosti produktu, ovšem rodiče malého Jozefa o tom neměli ponětí. Šest měsíců poté, co společnost stáhla skříň z prodeje, vyplatila firma rodinám, které mezi lety 2014 a 2015 přišly o své děti, až 50 milionů dolarů.

V případu smrti Jozefa Dudka došlo k rozhodnutí až letos. Rodině se společnost zavázala vyplatit odškodnění 46 milionů dolarů, což je největší odškodnění v případu nedbalostní smrti dítěte, jaké bylo vyplaceno v historii Spojených států.

„Bylo by mu tento rok v dubnu pět let,“ uvedla máma chlapce Joleen. Odškodnění rodiny Dudekových bylo třikrát větší než odškodnění dalších rodin, protože Jozef zemřel poté, co byl produkt stažen z prodeje. 

Žena blízká masovému vrahovi z Ostravy (†42) promluvila: Řekl, že se Vánoc nedožije!

aquarie ( 29. ledna 2020 09:25 )

Pravdepodobne ne, ale s temito penezi uz si poridi masivnejsi nabytek nebo nabytek kvalitnejsi a lepe ukotveny, jejich druhe dite uz snad bude vice v bezpeci. Ne pred nabytkem, ale nerozumnymi rodici.

aquarie ( 29. ledna 2020 09:20 )

Je to presne tak. My tuhle komodu taky meli a taky se nam malem zvrhla na dite - malem proto,ze jsem mela nad ditetem dohled a byla jsem s nim i v te chvili, kdy vysunulo spodni suplik a lezl na nej. Vedela jsem o tom riziku, nabytek nebyl pripevneny ke zdi proto, ze jsme se planovali stehovat a uz jsme v najemnim byte nechteli navrtavat zed. Tim vic jsme dite hlidali. Odstupne ikey je naprosto neprimerene, v navodu je jasne popsano, ze je nutne nabytek ukotvit. Stejne tak se na to dite mohl zvrhnout jiny kus jineho vyrobce. Lezouci a splhajici batole je nejrizikovejsi a rodice by na ne meli dat pozor.

jardavozembouchak ( 8. ledna 2020 10:22 )

By mne zajímalo co tatík udělal s tím sáčkem s "roky" a vruty? Že by na ně pověsil poličku?

Kalunka ( 8. ledna 2020 09:45 )

To sa predsa môze stat hociktoremu vyrobcovi. Zalezi od umiestnenia, naplnenia. Vsetky kusy nabytku su vyvratitelne, skusime, ak su nestabilne, prichytime o stenu. Nie je to chyba nabytku, ale debilnych rodicov.

radsab ( 7. ledna 2020 23:44 )

bcase - komentář naprosto bez chyby!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud