V životě skladatele Petra Skoumala, jenž stojí za mnoha krásnými písničkami, filmovými melodiemi i hudbou z oblíbených Večerníčků, hrály prim ženy. Postupně opustil tři: Nejprve první manželku Marii, potom milenku Táňu Fischerovou, která mu porodila syna Kryštofa, a nakonec, byť nedobrovolně, opustil svoji poslední ženu, herečku Ilonu Svobodovou (59). „Když milovaná osoba odejde a nezanechá po sobě závěť, i sebelépe fungující rodina pak dostane trhliny,“ prozradila po skonu Skoumala nešťastná vdova deníku Aha!.

Dědické řízení trvalo až příliš dlouho a herečka, známá například jako Jitka Farská z nekonečného seriálu Ulice, dokonce kvůli přemíře starostí a nadměrné pracovní zátěži v roce 2016 zkolabovala v metru. „Byla jsem přepracovaná, vyčerpaná. Dělalo se mi špatně, tak jsem raději vystoupila dřív a najednou jsem na nástupišti spadla. Stalo se to až vzadu, takže mě nikdo neviděl. Sesunula jsem se na zem. Držela jsem v ruce mobil, stiskla jsem první číslo. Byl to kamarád, který mě odvezl do nemocnice dřív, než by přijela sanitka,“ prozradila o rok později Svobodová.

Lékaři jí pak sice důkladně vyšetřili, na nic ale nepřišli. Naštěstí. Herečka a mimo jiné také známá dabérka byla zkrátka jenom přetažená. Musela totiž byrokratickému šimlovi dokazovat, že byla Skoumalovou chotí! „Pokud s někým žijete pětadvacet let, tak mi přijde potupné přesvědčovat úřady o tom, že jsme byli manželé,“ stýskala si Svobodová. Zachovala se však i přese všechny problémy a soudní tahanice jako dáma: O své „sokyni“ Táně Fischerové nikdy neřekla ani jediné křivé slovo. A stejně tak i Fischerová.

Dědiců po Petru Skoumalovi bylo hnedle několik. Kromě Svobodové, s níž měl skladatel syna Filipa (28), to byl ještě syn David (51), co vzešel z prvního manželství a straní se veřejného života, a Kryštof, jehož matkou byla Skoumalova exmilenka Fischerová, která zesnula o letošních Vánocích. Kryštof však přišel na svět s vážným fyzickým i mentálním postižením, a byla to právě chlapcova nemoc, která negativně ovlivnila vztah jeho rodičů. Po smrti Skoumala byl i on proti své vůli vtažen do bitvy o dědictví, a to i přesto, že si podle slov Fischerové ani otcovu smrt nedokázal plně uvědomovat.

Díky dědictví po otci, které mu podle všeho mělo připadnout, by hendikepovaný Kryštof mohl být alespoň částečně finančně zajištěn. Peníze by mohly pokrýt například jeho pobyt ve specializované léčebně, kde většinu svého života pobývá. Jeho křehká matka, byť mu v podstatě zasvětila celý svůj život, se o něj také mohla starat jen příležitostně, péče o něj byla příliš náročná. Takováto finanční injekce by mu jistě ulehčila, alespoň trochu, jeho těžký osud: Po smrti maminky už na světě nikoho nemá… Tedy s výjimkou dvou nevlastních bratrů.

VIDEO: Hvězda Ulice Ilona Svobodová v roce 2016: Dva roky po smrti manžela stále bez chlapa! Proč? 

Video
délka: 02:24.47

Hvězda Ulice Ilona Svobodová je dva roky po smrti manžela bez chlapa! Proč? Markéta Reinischova, Petr Soukup

Fotogalerie
54 fotografií