Manželka zastřelila svého muže (†58): Pak vypsala odměnu za dopadení vraha

Autor: chal - 
4. prosince 2019
20:01

Kuriózní pointu má případ 13 let staré vraždy Američana Kena Juedese (†58), kterého někdo zastřelil u něj doma. Snaha o dopadení pachatele byla dlouho bezvýsledná, a tak vdova Cindy Schulzová-Juedesová (65) nabídla mastnou odměnu za informace vedoucí k jeho vypátrání. Jak se ovšem nakonec ukázalo, zřejmě šlo jen o prázdné gesto. Policisté totiž z vraždy nyní obvinili právě „zdrcenou“ vdovu! 

Přátelé a rodina lékárníka Kena Juedese z Wisconsinu dostali v roce 2006 šokující zprávu – Kena někdo zastřelil brokovnicí! Jeho manželka Cindy Schulzová-Juedesová ovšem tehdy překvapení a smutek ze ztráty muže zřejmě jen hrála, dlouhých 13 let od tragédie totiž policisté z vraždy obvinili právě ji!

Podle vyšetřovatelů a státního zástupce byly motivem vraždy peníze. Žalobce Richard DuFour v pondělí u soudu mluvil o Kenově životní pojistce ve výši jednoho milionu dolarů, kterou Cindy po manželově smrti obdržela. Vdova také rozprodala zděděný majetek v hodnotě 200 tisíc dolarů. Při tehdejším kurzu zhruba 22,6 koruny za dolar si tak přišla na částku kolem 27 milionů korun!

Cindy měla tedy k vraždě velmi dobrý důvod a kvůli penězům na všechny sehrála prohnanou habaďúru. Roli nešťastné vdovy se jí dařilo hrát dlouhých 13 let, než policisté přišli na to, že všem lhala. Cindy byla podle všeho velmi přesvědčivá, a dokonce veřejnosti nabídla vysokou finanční odměnu za poskytnutí informací vedoucích k dopadení vraha. 

Tipař si mohl přijít na 25 tisíc dolarů (576 tisíc korun), jediným člověkem, který mohl policisty navést na správnou stopu, byla ale sama vdova. Kriminalisté sice Cindy vedli jako podezřelou, dostačující důkazy ovšem zřejmě posbírali až nyní. Policie zatím nezveřejnila, co přesně zapříčinilo zásadní zlom v případu, usvědčující důkazy zatím veřejnosti nepředstavili.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud