Táta pěti dětí šel k doktorovi s rýmou, odcházel se slovy: „Umíráte“

Autor: jžk - 
3. prosince 2019
08:58

Táta pěti dětí se rozhodl vyhledat lékařskou pomoc, když rýma a časté nevolnosti nepřestávaly. Dostal antibiotika, ani ta mu ale nepomáhala. Jeho ani doktory nenapadlo, že by se mohlo jednat o rakovinu v terminálním stadiu.

Garry Holmes (49) si prostě jen myslel, že se jedná o nachlazení nebo nějakou virózu. Vždycky byl naprosto zdravý a aktivně vychovával své děti. Jeho svět se ale obrátil naruby poté, co zjistil, že už je neuvidí vyrůst, zbývá mu totiž posledních pár měsíců života.

Táta od rodiny se delší dobu cítil pod psa. Rýma neustávala a stěží v sobě udržel jídlo. Ani Google mu tentokrát neporadil, spíš ho ujistil v tom, že se jedná o obyčejné nachlazení. Podezření pojal až ve chvíli, kdy nezabírala ani antibiotika. Lékaři mu oznámili, že existuje možnost, že se jedná o něco závažnějšího, a poslali ho na endoskopii a biopsii. Až do té chvíle si nedělal ohledně rakoviny žádné starosti, o to byl děsivější nález v jícnu, na jeho střevech a játrech. Celá rodina se ale s diagnózou milovaného táty pere statečně.

Garry neklesá na duchu. I když ho nález zdrtil, rozhodl se, že poslední chvíle svého života prožije naplno. Sestavil si seznam věcí, které by ještě rád v životě stihl – na první příčku umístil sňatek se svou drahou polovičkou, se kterou již 25 let žije. S jeho přítelkyní Kirsty (47) diskutovali o svatbě už před diagnózou, teď by ji ale chtěli urychlit. „Vzal bych si ji klidně zítra, kdyby to šlo.“

Ke svým dětem se rozhodli být upřímní. Garrymu zlomila srdce představa, že budou jeho děti vyrůstat bez táty. Váží si každého okamžiku s nimi a vytváří co nejvíce společných vzpomínek. „Musíme být ale realističtí, nejsme milionáři, takže tu je spousta věcí, na které se nevzmůžeme. Taky nevíme, kolik času mi ještě zbývá, takže se snažíme se vším pospíšit.“ Jednou z položek na seznamu jsou i dostihy, na kterých by si Garry Holmes chtěl vyzkoušet závodit po boku svého nejstaršího syna Dallona (22), který je dostihovým jezdcem. Podobně specifická přání však nemá, hlavně aby byl co nejvíce se svou rodinou.

Zde je možné přispět, aby se Garrymu podařilo splnit celý seznam přání.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

.tg.bb ( 3. prosince 2019 12:38 )

Tady se píše o pánovi, který je v terminálním stádiu rakoviny. Přesto by si chtěl užít zbytek života tak, aby byl co nejvíc s dětmi a podnikl věci, které z nejrůznějších důvodů nestihl. Přiznává, že nemají tolik peněz, aby mohli dělat cokoliv, ale určitě to bude stačit na to, aby byl konec jeho života intenzívní a ne tak smutný. Váš tatínek zemřel náhle, tragicky, mladý, takže dá rozum, že jste se s ním neloučili za jeho života jako tahle rodina, a ani vás to nenapadlo A vy tady teď brečíte, že nemáte tolik peněz, abyste letěla na Mars. Nedává to smysl. Ale má smysl má žít každý den tak, jako by byl náš poslední, a podle toho se chovat i ke svým blízkým.

nika70 ( 3. prosince 2019 12:05 )

Taky bych chtěla zažít spoustu věcí a nemám na ně peníze. A nebudu mít ani do 100 let. Takový je prostě život.
Když mi bylo 11 roků, zemřel mi můj tatínek, kterému bylo 39. Tragicky. Takže z minuty na minutu. Neletěli jsme spolu na Mars, ale mám na něho spoustu pěkný vzpomínek. Třeba ty, jak mě jako malou vyhazoval do vzduchu a chytal mě. Jak mi udělal narozeninovou oslavu na chatě s balónky atd. V tomto je síla vzpomínek. V tom, jak mě dotyčný miloval a já jeho.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud