Dívka (13) utekla únosci, který zabil její rodiče. „Je to hrdinka,“ smekl šerif

Autor: nkov - 
12. 1. 2019
16:05

Jayme Clossová (13), tři měsíce pohřešovaná dívka, která byla nalezena ve čtvrtek 100 kilometrů od místa, odkud zmizela, podle svých slov unikla svému únosci Jakeu Pattersonovi (21) poté, co ji po vraždě jejích rodičů držel proti její vůli ve svém domě. Po útěku se Jayme povedlo sehnat pomoc a ohlásit vše na policii. Patterson je momentálně ve vazbě, hrozí mu obvinění z dvojnásobné vraždy a únosu.

Dívka se po propuštění z nemocnice setkala se svou tetou a psem. „Vede si skvěle,“ sdělil pro CNN místní šerif Chris Fitzgerald. „Hrdinou v tomto případě je sama Jayme. Byla to ona, kdo řekl, že už to stačilo. Jsme na ni nesmírně hrdí,“ dodal.

Policie Pattersona zadržela krátce poté, co dostali informaci o Jayme. Našli ho v jeho autě, když dívku hledal. V jeho vlastnictví se pak našlo několik střelných zbraní včetně brokovnice použité při vraždě Jamese (56) a Denise (46) Clossových.

„Řekla nám, že je to ten člověk, co jí zabil rodiče a unesl ji,“ řekla CNN rodina Kasinských. Byl to právě jejich dům, kde žena, která Jayme původně našla, hledala pomoc. „Řekla, že ji ta osoba většinou někde schovává, hlavně, když je někdo poblíž. Nebo když odejde z domu. Ohledně jejího útěku nám nesdělila detaily,“ dodali. Podle jejich slov působila dívka neudržovaně a hubeněji než na fotkách. Vzhledem k její situaci si však stále vedla dobře.

Patterson je na pondělí předvolán k soudu, kde bude pravděpodobně obviněn z dvojnásobné vraždy a únosu. Kolem mužova motivu pro únos a vraždu je však podle policie mnoho otazníků. „Sám tomu zatím nerozumím. To je otázka za milion,“ řekl šerif médiím.

Požádala o pomoc neznámou ženu

Žena, která nechtěla být identifikována, právě venčila svého psa, když ji o pomoc požádala vyděšená pohublá dívka s rozcuchanými vlasy. Tu po měsících policejního pátrání ihned identifikovala jako pohřešovanou třináctiletou dívku.

Pomoc žena urychleně hledala u dveří sousedů, rodiny Kasinských. Ti informovali policii, zatímco si dívka hrála s jejich štěnětem. Nepromluvila však ani slovo. Při čekání na strážníky odmítla i jídlo a vodu. Po příjezdu policie byla odvezena do nemocnice.

Policie měla za to, že Jayme může být v nebezpečí, zmizela totiž v den, kdy neznámý vrah zastřelil dívčiny rodiče v jejich domě v městečku Barron amerického státu Wisconsin.

Doporučujeme
pekaaaros ( 12. ledna 2019 17:58 )

nebo je taky dost možný, že ho jeho školní kolektiv socializovat se nenechal a byl k němu hnusnej. což je z jiných fotek taky docela patrný. takovej outsider trošku no. smutnej příběh.

dobraduse ( 12. ledna 2019 17:54 )

že by nový Kolombo

pekaaaros ( 12. ledna 2019 17:50 )

ten chlápek vypadá přesně jako takovej ten slušnáček, do dvaceti nesmělej a pak se rozhodne, že už si teda nějakou najde, tak vyjde ven, sejme rodiče a holku vodtáhne do svýho brlohu. není lepší bejt ve třinácti průserář, tajně si kupovat cigára, v patnácti tajně kupovat krabicáky a chlastat je s holkama ze třídy, pak je pomilovat v parku a tak nějak plynule se socializovat, než aby se to ve slušnáckým lifestylu v tom jedinci takhle nahromadilo a on pak udělal nějakou totálně asociální p.čovinu s fatálními následky a důsledky?

nika70 ( 12. ledna 2019 17:25 )

Mohlo to být i tak, že se na vraždě domluvili spolu a nyní holka už s klukem nechtěla chodit, tak od něho utekla.

PavelSki ( 12. ledna 2019 16:53 )

V tomto státě USA trest smrti bohužel není, přesto, až dostane 500 let, ve věznici mu to daj pořádně sežrat.

Zobrazit celou diskusi
720p 360p
Další videa