Zavražděné tři maminky a šest dětí uložili do společného hrobu! Smutek, slzy a botičky pro mrtvá dvojčátka

Autor: ČTK, lm - 
8. listopadu 2019
13:47

Tři maminky a šest dětí. Taková je smutná bilance pondělního útoku drogového kartelu v mexickém státě Sonora poblíž amerických hranic. Zdrcení příbuzní nyní uložili své nejbližší k poslednímu odpočinku. Emočně vypjatému obřadu přihlížela i mexická armáda, která smuteční hosty hlídala.

Devět členů mormonské rodiny pochovali ve vlastnoručně vyrobených rakvích do společných hrobů, které předtím muži z komunity vykopali. Na obřadě se sešlo kolem 500 smutečních hostů, kteří jen těžko skrývali slzy a snažili se být si navzájem oporou. Nejhůře na tom pochopitelně byli nejbližší příbuzní zavražděných žen a jejich dětí.

David, manžel Dawny Ray Langfordové (†43) a táta Trevora (†11) a Rogana (†2), plakal s hlavou v dlaních a příbuzní ho jen marně utěšovali. Muž po smrti své milované ženy zůstal sám na výchovu 11 dětí. „Je pro mě těžké něco takového odpustit. Obvykle jsem velmi smířlivý člověk, ale takový druh krutosti nemá v civilizované komunitě místo," uvedl David Lanford. „Moje děti byly brutálně zavražděny i s mou milovanou manželkou,“ dodal smutně.

Rakve s Rhonitou Millerovou (†30) a jejími dětmi Howardem, Kristal, Titusem a Teanou na místo posledního odpočinku odnesl její zdrcený manžel Howard spolu s příbuznými. To vše za tichého dohledu mexické armády, která smuteční obřad hlídala.

„Mexické kartely se posunuly na nový stupeň barbarství a jsou stejně špatné, ne-li horší než ISIS," nechala se slyšet Rosa LeBaronová (65), teta zavražděných dětí.

K strašlivému útoku došlo v pondělí. Neznámí útočníci ve třech oddělených útocích přepadli kolonu tří aut a zabili celkem devět členů americko-mexické mormonské rodiny, z toho šest dětí. Rodina patří ke komunitě LeBaron, která se v severním Mexiku usídlila před desítkami let.

Rodina LeBaronů se odštěpila od mormonské církve, oficiálně nazývané Církev Ježíše Krista Svatých posledních dnů, když se její hlavní větev vzdala mnohoženství. Na severu Mexika se rodina usadila ve 20. letech 19. století.

Motiv zločinu je nejasný, ozbrojenci si ale kolonu tří velkých vozů typu SUV mohli splést s auty konkurenčního drogového kartelu, uvedl mexický ministr veřejné bezpečnosti Alfonso Durazo.

dusor ( 9. listopadu 2019 06:21 )

Pred američanmi ? To boli americkí mormoni s US pasmi !

Damir55 ( 8. listopadu 2019 21:09 )

Tragedyje mormoni..tvl to je uchylná sekts je mi to u***

tojevrazdanachcala ( 8. listopadu 2019 16:03 )

A to se zde někteří kre te ni divi ze Trump staví zeď.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud