Před krematoriem v Ústí našli zabalené maso a popel! Vyšetřuje to policie

Ilustrační foto
Autor: ČTK - 
4. listopadu 2019
10:53

Při pondělní kontrole krematoria v Ústí nad Labem našli lidé z ministerstva pro místní rozvoj před vstupem maso obalené igelitem a popel. Policie prověří, zda jde o lidské ostatky. Městské služby Ústí nad Labem chtěly dnes převzít od dosavadního provozovatele Jiřího Šauera krematorium na Střekově, zatím se tak nestalo.

Ústí nad Labem vypovědělo smlouvu nájemci, protože podle vedení města nesplnil podmínky smlouvy. Městské služby na dnešní převzetí pozvaly kontrolu z ministerstva pro místní rozvoj. "Kontrolujeme zákon o pohřebnictví, který byl závažným způsobem porušen. Hrozí správní trest a pozastavení činnosti," řekl ČTK a Českému rozhlasu vedoucí oddělení pohřebnictví ministerstva Tomáš Kotrlý poté, co zkontroloval odpadky před vstupem. Kontrola zatím neskončila.

Kvůli nálezu masa obaleného igelitem a vloženého do igelitové tašky je na místě policie. Šauer dorazil krátce po příjezdu policie a společně se zástupci policie, kontrolory a zástupcem města, které vlastní budovu, vstoupili dovnitř.

Převzetí krematoria se podle ředitele Městských služeb Ústí nad Labem Martina Maty uskuteční zřejmě později. "Teď budeme hledat cesty, jak se domluvit, nebo to budeme řešit právní cestou," řekl Mata.

Krematorium je v současné době nefunkční. "Chtěl bych ubezpečit občany, že pokud přijdou a budou mít potřebu řešit pohřební službu, tak se na nás mohou obrátit, my službu máme zajištěnou externě," uvedl Mata. Smuteční obřady se konají ve staré budově na Střekově. Cílem města je zprovoznit co nejdříve krematorium.

Impulsem pro ukončení nájmu byl podle Maty dlouhodobý boj pohřebních služeb. "Nechtěli jsme tomu dál přihlížet, dávat do nějakého podnájmu, pan Šauer se úplně neosvědčil, proto jsme se rozhodli, že to budeme dělat jako veřejnou službu," uvedl Mata. Šauer také podle města nepořídil v daném termínu novou kremační linku.

banany ( 4. listopadu 2019 16:35 )

Moc by mně zajímalo zda každého zemřelého spalují zvlášť nebo až když jich je více??

tomik007 ( 4. listopadu 2019 15:10 )

ZDALIPAK se jim MISTR nekam nezatoulal ???

Schlafenberg ( 4. listopadu 2019 13:24 )

Maso pro doktora Jacksona

Ladic_pijan ( 4. listopadu 2019 12:10 )

Zřejmě tady nebožtíky před žehem vykošťují

Ladic_pijan ( 4. listopadu 2019 11:55 )

Emmmmm

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud