Byla to výjimečná žena. Svou hudbou dokázala rozdávat radost a milost. Je kruté, že mohla být jen tak krátce s námi. Nemůžeme za to ale nikoho vinit,“ uvedl při smuteční řeči farář, který kvůli smutečnímu obřadu přijel až z Čech.


Zpěvačku a houslistku znal viditelně osobně. „Šestkrát za námi přijela do Trutnova a nevyhýbala se ani hospodám, které patřily do tzv. čtvrté cenové skupiny. Vždy, jakmile začala hrát, dokázala lidi upoutat, stmelovat je,“ dodal kněz.
Video
délka: 00:25.50
Video se připravuje ...

Davy lidí se rozloučily v sobotu s houslistkou Jitkou Šuranskou (†41) v Babicích. . Hynek Zdeněk, blesk.cz

Čestnou stráž u rakve držely členky Ženského sboru z Kudlovic. Tklivé písně hrála Cimbálová muzika Stanislava Gabriela. S oběma tělesy Šuranská velmi úzce spolupracovala. Pohřbena byla do rodinné hrobky v Babicích. Lidé se pak s ní loučili ještě na mimořádném koncertu, který se konal vzápětí v tamním kulturním domě. „Jitka by si to tak zcela určitě přála,“ zdůraznil farář.


Rodačka z Kudlovic se na housle naučila hrát na ZUŠ Uherské Hradiště. Následně vystudovala konzervatoř v Brně. Od roku 2014 vystupovala Jitka Šuranská v Trio, spolupracovala s Ženským sborem z Kudlovic a byla členkou zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů. Je trojnásobnou držitelkou ceny Anděl (2005, 2013 a 2016). Zemřela na rakovinu 28. října 2019.

Fotogalerie
22 fotografií