Šuranská pocházela z Kudlovic u Uherského Hradiště. Absolvovala brněnskou konzervatoř, celý život se věnovala hudbě inspirované folklorem. Byla členkou Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně.

Hrála deset let v Cimbálové muzice Stanislava Gabriela, od roku 2004 tvořila duo Hudecká úderka s Jiřím Plockem, kterého na svém webu označila za bořitele hranic mezi hudebními žánry. Za album Písňobraní získali v roce 2005 Cenu Anděl. Spolupracovala i se slovenským triem Pacora, producentem Stanem Palúchem, v roce 2013 za její první sólové CD s názvem Nězachoď slunečko získala další Cenu Anděl.

V roce 2014 založila své trio, v němž hráli mandolínista Martin Krajíček a kontrabasista Marian Friedl. Dva roky poté vydali album Divé husy, později druhé Beránci a vlci. Spolupracovala i s písničkářkami Lucií Redlovou, Beatou Bocek, příležitostně hostovala s držitelem tří Cen Anděl, písničkářem Janem Žambochem. Od roku 2014 spolupracovala s Ženským sborem z Kudlovic.

Pod smutným příspěvkem se okamžitě začaly objevovat kondolence od jejích přátel i úplně cizích lidí. „Úžasná zpěvačka a houslistka. Měj se tam nahoře krásně, zlatíčko,“ píše  Jitka T. Další lidé litují ztráty nadaného člověka a vyjadřují upřímnou soustrast její rodině.