Zemřel popálený zaměstnanec pardubické Explosie: Další zranění jsou v kritickém stavu

Aktualizováno -
3. listopadu 2019
11:46
Autor: ČTK - 
3. listopadu 2019
09:34

Jeden ze zaměstnanců zraněných při pátečním výbuchu v pardubické Explosii v sobotu zemřel v pražské vinohradské nemocnici. Při výbuchu byli zraněni čtyři lidé, tři skončili na popáleninovém centru vinohradské nemocnice v Praze. Čtvrtý vážně zraněný byl v pátek večer převezen z Fakultní nemocnice Hradec Králové na popáleninové centrum Fakultní nemocnice v Brně.

V Praze byli všichni tři zranění v kritickém stavu v umělém spánku na jednotce intenzivní péče. Podle dřívějších informací záchranářů měl jeden z nich popáleniny na více než 90 procentech těla. Podle mluvčí vinohradské nemocnice to byl právě on, kdo svým zraněním podlehl.

 rodině vyjádřil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. „Všem blízkým vyjadřuji nejhlubší soustrast. Snažíme se taktně o pomoc rodině, pomůžeme případně i organizačně, podle potřeb a souhlasu blízkých," uvedl v neděli Havlíček.

Čtvrtý zraněný byl po výbuchu převezen se zraněním hlavy a popáleninami do hradecké fakultní nemocnice. „Večer byl převezen na popáleninové centrum do Brna. Byl ve vážném, ale stabilizovaném stavu. Napojen byl na plicní ventilaci,“ řekl v sobotu lékařský náměstek hradecké fakultní nemocnice Zdeněk Tušl.

Mluvčí Fakultní nemocnice Brno sdělil, že nemocnice na přání rodiny informace o stavu pacienta sdělovat nebude.

Požár vypukl v pátek po sedmé ráno v budově, kde se suší střelný prach. Poté následovala takzvaná deflagrace, menší forma výbuchu doprovázená tlakovou vlnou. Místo, kde exploze nastala, je zničené. Provozu společnosti se exploze výrazně nedotkla.

Pro zjištění příčin výbuchu byly vytvořeny čtyři vyšetřovací komise, a to firmy, Báňského úřadu, policie a hasičů. Policie se začala případem zabývat pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti.

Firma Explosia je výrobce výbušnin, existuje od roku 1920. Novodobým vlastníkem byla skupina Agrofert. Od roku 2002 ji stoprocentně vlastní stát, akcie drží ministerstvo průmyslu a obchodu. Společnost loni zaměstnávala zhruba 700 lidí.

jetela ( 3. listopadu 2019 11:02 )

Chudaci lidi jdou do prace a uz se z ni nevrati.

andorea ( 3. listopadu 2019 10:28 )

Bohužel 90% je vždy konečná...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud