Smrtelná nehoda na Olomoucku: O život přišla řidička, spolujezdec skončil v nemocnici

Smrtelná nehoda na Olomoucku: O život přišla řidička, spolujezdec skončil v nemocnici. (Ilustrační foto)  (Autor: HZS Vysočina)
Autor: DH, ČTK - 
28. května 2019
11:43

U obce Náklo na Olomoucku přišla během dopravní nehody v pondělí v noci o život třiatřicetiletá žena. O dva roky starší spolujezdec skončil v nemocnici. Automobil v osudnou noc vyjel ze silnice a převrátil se na střechu. Okolnosti vyšetřuje policie. 

Nehoda se stala po 22:00 na silnici vedoucí souběžně s dálnicí D35. „Z prvotního šetření vyplývá, že osobní vozidlo Nissan Primera s dvoučlennou osádkou, pětatřicetiletým mužem a třiatřicetiletou ženou, které jelo ve směru od Olomouce, mělo z prozatím přesně nezjištěných příčin v blízkosti autobusové zastávky vyjet vlevo mimo komunikaci, kde se převrátilo na střechu,“ popsala nehodu policejní mluvčí Irena Urbánková. Okolnosti nehody policie vyšetřuje.

Podle mluvčí záchranné služby Lucie Urbanové už záchranáři ženě pomoci nemohli. „Spolujezdkyně byla na místě mrtvá, bohužel utrpěla zranění, která byla neslučitelná s životem. Řidič utrpěl jen lehká zranění a byl převezen na urgentní příjem k dovyšetření,“ uvedla.

V Olomouckém kraji jde tento měsíc o druhou tragickou nehodu. V polovině května zemřel v Přerově osmatřicetiletý motocyklista poté, kdy ho na hlavní silnici srazil osobní automobil vyjíždějící z vedlejší komunikace.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud