Táta (†37) od rodiny zemřel v Německu: Vítek uhořel v kamionu, nestihli ho vytáhnout

Tragická smrt českého řidiče v Německu! Po nehodě uhořel v kamionu.
Autor: VaB, ČTK - 
22. října 2019
17:13

Vítek V. (†37) táta od rodiny uhořel v sobotu při nehodě kamionu nedaleko bavorského Pasova. Cisterna převážející mléko se převrátila na bok, řidič zůstal zaklíněný a nebylo možné ho vyprostit. Po chvilce pak kamion zachvátil požár. Řidič na místě tragicky zemřel.

Tragická dopravní nehoda se stala na silnici mezi dolnobavorskými obcemi Rotthalmünster a Asbach, zhruba 30 kilometrů jihozápadně od Pasova. Ze zatím neznámých příčin sjel kamion z vozovky, narazil do stromu a převrátil se.

Náraz Vítka uvnitř kabiny kamionu uvěznil. Svědci nehody se mu vydali ihned na pomoc, ale nepodařilo se jim muže z kabiny vyprostit. „Těsně po nehodě se dalo s řidičem ještě mluvit," řekl hasič Peter Högl s odkazem na svědectví lidí, kteří nehodu viděli a přispěchali českému řidiči na pomoc.

„Aktivně se pokusili dostat řidiče z kabiny, ale byl příliš silně zaklíněn. Už mu nemohli pomoci," dodal. Kamion chvilku po nehodě zachvátil požár a táta dvou holčiček v něm uhořel.

„Byl to strašně hodný a obětavý kluk, se kterým jsme spolu začali na kamionu, poprvé spolu přejeli hranice a po návratu z Německa jsme to uspěšně zapili na Folmavě. Byl pro každou srandu a byla to moje vrba a rádce, když jsem si nevěděl rady. Vždy pomohl nebo poradil, byl prostě skvělej kluk," truchlí na sociálních sítích kamarád Pavel.

Při nehodě se zranila také 74letá řidička, naštěstí jen lehce. Materiální škodu hasiči odhadli na 100.000 eur (2,6 milionu Kč). 

iFender ( 1. listopadu 2019 13:42 )

Cheš-li mít svůj život rád
nesmíš si s volantem hrát,
musíš si poradit sám
když chce se snít nebo spát.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud