Sobota 8. května 2021
Dnes je Den vítězství, zítra Ctibor
Polojasno 14°C

Zbrusu nový iPhone zdarma! Podvodníci zneužívají jméno známe firmy a okrádají důvěřivce

Autor: VaB - 
18. října 2019
22:24

Internetový obchod Alza zneužila patrně celá parta zlosynů! Pomocí podvodných SMS lákají zákazníky na falešné výhry. Největším poutákem je nový iPhone 11 Pro. Falešný odkaz donutí zákazníka k zaplacení manipulačního poplatku ve výši jedné koruny. Jenže díky tomu zloději získají údaje, které mohou zneužít!

„Další vlna podvodných zpráv, se kterými nemáme nic společného. Prosíme, na tyto SMS nereagujte a neklikejte na odkazy v nich uvedené,“ varuje Alza.cz své zákazníky před podvodnými SMS, které zasílají podvodníci. A že je jich opravdu hodně. 

Součástí SMS je odkaz na webové stránky. Na těch se mají lidé dozvědět podrobnosti o výhře. Po kliknutí na podvodný odkaz se zobrazí falešné informace. Nejčastěji lákají podvodníci na nově uvedené iPhony 11. Výhry mají souviset s 25. narozeninami internetového obchodu.

Jediný krok, který je nutné udělat, je zaplatit takzvaný manipulační poplatek ve výši pouhé jedné koruny. Jenže právě díky tomuto poplatku získají podvodníci důležité údaje o platební kartě. A ty mohou následně jednoduše zneužít ve svůj prospěch. 

„Snazime se s vami spojit ohledne vasi vyhry z vyrocniho losovani Alza ze dne 3. rijna. Ceka se na potvrzeni,“ píše se v podvodné esemesce. Typů zpráv je ale víc. „Alza online výstraha! Váš zbrusu nový iPhone 11 Pro ceká na vyzvednutí,“ stojí v jiné zprávě. Někdy chodí zprávy opakovaně.

Alza se od těchto zpráv okamžitě na svém facebookovém profilu distancovala. „Pokud vám podobná zpráva přišla, podělte se v komentáři, ideálně i s číslem, ze kterého přišla. Děkujeme!“ uvedla Alza v příspěvku, pod kterým se brzy začalo hromadit velké množství těchto hlášení. 

j.bulejova@seznam.cz ( 10. května 2020 13:50 )

Také mi přišla SMS, že si dva už telefon vyzvedli a můj telefon čeká na vyzvednutí. Najela jsem na odkaz a opravdu jméno, adresa a číslo karty poslat 2Eura jako poštovné. SMS Z ČÍSLA +1 721-529-5855
TAK POZOR

diskutujici ( 19. října 2019 08:55 )

Ti, kteri na to skoci, by meli povinne odevzdat obcanku pro nesvepravnost.

drazor ( 18. října 2019 23:01 )

Alza, to jsou ti co zlikvidovali Mironet?V tomto obchodě nikdy nic nekoupím, už jen pro tu kretenskou reklamu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání