Udělejte si seznam

 Sepište si, které služby u svého účtu měsíčně využíváte. Nezapomeňte si spočítat počet příchozích i odchozích plateb, plateb SIPO, trvalých příkazů, výběrů z bankomatu i to, zda používáte kontokorent či kreditní kartu.

Internet, nebo pobočka?

Dáváte přednost internetovému bankovnictví, nebo dáváte přednost návštěvě pobočky? Mrkněte na internetové stránky banky, zajímejte se o počet poboček a přečtěte si recenze klientů.

Výběry z bankomatu

Zajímejte se, kolik za výběr zaplatíte. Pokud banka nabízí výběr ze »svých« bankomatů zdarma, zjistěte si, kolik jich máte ve svém okolí. A mrkněte se, kolik stojí výběr z bankomatu jiné banky.

Vedení zdarma?

Platíte za svůj běžný účet a pokukujete po vedení účtu zdarma? Ověřte si, co za své peníze dostáváte. Možná zjistíte, že řadu věcí (např. kontokorent) byste museli platit zvlášť. Navíc bývá účet zdarma podmíněn splněním určitých podmínek (částka, která měsíčně chodí na účet, počet plateb apod.).

Vyplatí se balíček?

Banky často nabízejí různé balíčky služeb, které jsou za určitý poplatek. Zvažte, jestli všechny služby z balíčku využijete a jestli se vám vyplatí.

Platební karta

Platební kartu vydává k běžnému účtu většina bank zdarma. Některé ale nabízejí i druhou kartu (takzvanou dodatkovou), kterou může využívat třeba váš partner. Ptejte se také, kolik bude stát její vydání a používání.

Zapomeňte na úročení

U běžných účtů je zúročení peněz většinou minimální. Vyšší úroky jsou často kompenzované většími poplatky. Volné peníze je lepší ukládat na spořicí účet, který některé banky nabízí zdarma k běžnému účtu. 

Moderní technologie

 Milujete moderní technologie? Pak se zajímejte o to, jaké technické vychytávky nabízí vámi zvolená banka (např. Apple Pay apod.). 

VIDEO: Mluvčí Sazky k českému miliardáři: „Anonymita výherce je pro nás priorita.“

Video
délka: 27:32

Mluvčí Sazky k miliardáři: „Anonymita výherce je pro nás priorita.“ Blesk TV