Policista zastřelil mladou ženu skrz okno do ložnice: Chlapec (8) všechno viděl!

Aktualizováno -
14. října 2019
07:27
Autor: ČTK - 
14. října 2019
06:59

V texaském Fort Worthu o víkendu bílý policista zastřelil 28letou černošku poté, co k jejímu domu hlídku uprostřed noci přivolali znepokojení sousedé kvůli otevřeným vchodovým dveřím. Strážce zákona vystřelil, když při obcházení domu zahlédl v okně ložnice lidskou postavu. Podle prohlášení místní policie se cítil v ohrožení.

K domu Atatiany Jeffersonové policejní hlídka dorazila kolem 02:30 v noci na sobotu (09:30 SELČ), uvádí zpravodajský web BBC. Video z kamery umístěné na uniformě strážníka ukazuje, jak dvojice policistů nejdříve kontroluje vchodové dveře a následně za svitu baterek míří podél obvodu stavení.

V jistém momentě se záběr stáčí k oknu ložnice, kde se objevila postava. Policista křičí „Ruce vzhůru! Chci vidět vaše ruce!“, načež prakticky okamžitě střílí.

Jeffersonová střelné ráně na místě podlehla. V ložnici s ní v osudném momentě byl ještě osmiletý synovec, kterého podle vyjádření rodiny měla tu noc doma na hlídání. Policie uvedla, že v pokoji se našla zbraň, není však jasné, zda ji Jeffersonová před smrtí držela v ruce.

Podle oficiálního prohlášení proti ní policista použil svoji pistoli, protože považoval vzniklou situaci za ohrožující. Představitel policejního sboru ve Fort Worth v neděli na tiskové konferenci potvrdil, že dotyčný strážník před výstřelem neohlásil, že je policista. Incident bude nyní vyšetřován, přičemž jeho hlavní aktér, který je u místní policie od loňského dubna, byl kvůli události suspendován.

Jan Brandis ( 15. října 2019 12:23 )

Copak v Americe, to jsou kovbojové 😆🤣😆

Jan Brandis ( 15. října 2019 12:21 )

Ono to tak bylo až do konce. Vojenský policajt nám při nástupu do ZVS vysvětloval jak se to dělá. A to byl rok 2000.

sronin1 ( 14. října 2019 09:30 )

Srovnávat pohraničníky s tupým USS policajtem může jen retard. Pravdou je, že kdo se bojí, střílí často jako první.

Damir55 ( 14. října 2019 08:55 )

Našla se tam zbraň ale zdůrazňuje se že policista byl bílý...Tvl to sou hovada..nějaká bubačka má doma bouchačku,ale hned soudí bílýho policistu,že si dovolil střílet

horaIysa ( 14. října 2019 07:55 )

Trochu to připomíná naše pohraničníky před hadrákem. Musely padnout dva výstřely. Jeden varovný, jeden cílený. Obvykle se chronologické pořadí zaměnilo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud