V obchoďáku zabil 22 lidí. „Cítím se nevinen,“ tvrdí střelec z El Pasa. Hrozí mu trest smrti

Autor: ČTK - 
11. 10. 2019
06:30

Američan Patrick Crusius, který podle vyšetřovatelů v srpnu v El Pasu zastřelil 22 lidí, ve čtvrtek před soudem prohlásil, že se necítí vinen z obvinění z vražd. Informovala o tom agentura AP. Policie přitom uvedla, že Crusius se k útoku doznal a že uvedl, že terčem jeho činu byli Mexičané.

Crusius ve čtvrtek poprvé v rámci slyšení před nadcházejícím procesem předstoupil před soudce. Prokuratura v procesu žádá trest smrti, obviněný ale vinu za vraždy necítí. Obhajoba uvedla, že existují dvě strany události a že obhajoba chce před soudem obě verze osvětlit.

Z dvaadvaceti obětí střelce bylo několik mexických občanů a mnozí další měli hispánská jména. V nákupním centru, kde se útok odehrál, bylo v té době asi 3000 lidí. Policie následně Crusiuse zadržela necelý kilometr od místa činu. Se zdviženýma rukama se vzdal policistům na křižovatce, kde zastavil jeho vůz, zároveň se také k útoku přiznal.

Video  Lidé prchali z obchodů. Střelec v El Pasu jich 20 postřílel a další zranil  - Reuters / Victoria Balderrama

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa