Policie navrhla obžalovat střelce z restaurace v Zubří: Má být souzen za zabití

Policie navrhla obžalovat střelce z restaurace v Zubří ze zabití. (Ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
18. 9. 2019
13:38

Kriminalisté navrhli státnímu zastupitelství obžalovat ze zabití padesátiletého muže, který vystřelil z revolveru v restauraci v Zubří na Vsetínsku na jednoho z hostů. Zasažený muž zemřel. Útočníkovi hrozí v případě prokázání viny a odsouzení tři až deset let vězení, stíhán je na svobodě, sdělila dnes ČTK krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Tragédie se stala loni v říjnu. Střelec a o rok starší host restaurace se podle policie pohádali, rozepře pokračovala fyzickým napadáním. „Oba muži spadli při potyčce na zem, kde starší z mužů mladšího částečně zalehl svým tělem, přičemž mladší se nemohl dostat ven. Ze strachu, že ho ležící muž udusí, vytáhl v silném rozrušení z ledvinky připevněné na těle revolver, ze kterého na muže ležícího na něm vystřelil. Postřelený muž zraněním na místě podlehl,“ uvedla mluvčí.  

Oba byli v době incidentu pod vlivem alkoholu. „Podle znaleckého posudku měli v krvi kolem dvou promile alkoholu. Zbraň, ze které obviněný střílel, držel legálně,“ uvedla Javorková.

Při vyšetřování případu si policisté nechali zpracovat znalecké posudky z oborů zdravotnictví, psychologie, psychiatrie a kriminalistiky. „Závěry posudků a další shromážděné důkazy vylučují, že by se obviněný bránil v intencích nutné obrany a použití zbraně v tomto případě nelze ani právně kvalifikovat jako zvlášť závažný zločin vražda,“ doplnila Javorková. 

Policie původně už den po tragédii obvinila střelce právě z vraždy a krátce poté podala návrh na jeho vzetí do vazby. Její návrh však tehdy státní zástupce nepřijal a rozhodl o propuštění muže na svobodu a zastavení jeho trestního stíhání. Krajští kriminalisté se poté vyšetřováním případu zabývali téměř rok.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud