Střílel po manželce a mířil na své dcery: Od soudu odešel s podmínkou

(Ilustrační foto)  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: VaB - 
17. září 2019
17:43

Na manželku i děti mířil zbraní, po ženě dokonce i vystřelil. Vyhrožoval, že zapálí jak ji, tak i dům. To vše dle svých slov musela dlouhé tři roky snášet čtyřicetiletá Silvie ze středních Čech, přičemž tomu přihlížely jejich dvě malé dcery. Manžel tyran však nakonec od soudu odešel jen s podmínkou a děti smí vídat dál. 

Silvie (40) se o svém nešťastném osudu rozpovídala pro deník Právo. „Začal mě podezřívat z toho, že ho podvádím, držel mi zbraň u hlavy, pak mi u ucha začal střílet. Naštěstí kulky skončily ve zdi. Mířil i na holky,“ popsala žena.

Jenže agrese se u muže stupňovala. Když chtěl po manželce peníze a ona mu je nedala, začal ji prý škrtit nebo ohrožovat nožem. „Největší strach jsem měla, když po domě pobíhal s kanystrem benzínu a vyhrožoval, že mě polije a zapálí, potom i celý dům. Kanystr pak nechal stát za dveřmi do ložnice. Nevěděla jsem, kdy to může přijít,“ doplnila s tím, že se o svém příběhu rozpovídala, aby pomohla dalším ženám, které se ocitly v podobné situaci. Sama totiž dle svých slov zjistila, že je obětí domácího násilí až po třech letech. 

Manžel však přes to vše od soudu odešel s podmínkou na 24 měsíců s odkladem na třicet měsíců. Jako spoustu dalších násilníků. Navíc mu bude po uplynutí této doby trest za vyhrožování a vydírání vymazán z rejstříku. K tomu dostal směšnou pokutu 5 tisíc korun a zabavili mu zbraň.

Podle advokátky Lucie Hrdé byl soudce přesvědčen, že si za to Silvie může vlastně sama. K manželovi se totiž několikrát vrátila zpátky. „Jenomže k tomu ji vždy donutili její rodiče, ke kterým i s dětmi utíkala. Dali jim dům a nechtěli, aby se ho vzdala,“ vysvětlila Právu advokátka, podle které je uložený trest naprostý výsměch obětem. Navíc vzhledem k tomu, že muž nebyl odsouzen za domácí násilí, nemá ani omezená práva se vídat s dcerami a ty ač k němu údajně nechtějí, jsou k tomu nuceny.

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud