Soužití páru, ve kterém hrály značnou roli i drogy, rozhodně nebylo rájem na zemi. Sousedé si často stěžovali na hádky mezi obžalovaným a jeho partnerkou Michaelou Š. Několikrát k jejich bytu v Ostravě-Hrabůvce vyjížděla policie.

Pláč před soudem

Michaela se svěřila několika lidem, že ji Vojtěch bije a vyhrožuje smrtí. Svědkem toho měl být navíc ženin nezletilý syn.

Agresivního Vojtěcha Michaela několikrát z bytu vyhodila, ale krátce poté ho vzala zpátky, protože ji podle svědků uprosil. „Maximálně jsem ji tahal za vlasy a občas dal nějakou facku,“ tvrdil soudu Vojtěch S.

Družka s ním ale už nechtěla intimně žít, sex si měl podle ní vynucovat, a dokonce ji měl znásilnit. To však muž, který byl v té době nezaměstnaný, popřel. Dokonce se po jednom takovém partnerském výstupu pokusil o sebevraždu. Chtěl skočit z mostu.

„Ona taky pro ránu daleko nejde. Provokovala mě. Vždycky tvrdila, že ji biju, najednou tvrdí, že jsem ji i znásilňoval. Proč až teď? Už jsem z toho hotový, chodím k psychologovi,“ rozbrečel se přímo při výpovědi.

Skončila ve špitále

Osudným se pro oba stal začátek listopadu loňského roku. Vojtěch měl přítelkyni zmlátit natolik, že skončila se zraněním hlavy v nemocnici. Po tomto útoku ho policie zadržela a brzy poté putoval do vazby. „Upadla v koupelně,“ tvrdil tehdy záchranářům a policii.

Rozsah zranění byl značný, popsala ho svědkyně, kamarádka obou partnerů. „Poslala mi fotku přes facebook. Měla oteklé oko, celé fialové, krev na obličeji, takovou prohlubeň na hlavě, modřiny po celém těle,“ líčila známá hrůzný stav Michaely. Po tomto útoku napadená vzkázala, že svého přítele definitivně opustí.

V případu zbývá vyslechnout ještě mnoho svědků. „Proběhne minimálně ještě jedno, ale spíše dvě líčení,“ potvrdila soudkyně Yvona Křepelková Barhoňová. Obžalovaný muž nadále zůstává ve vazbě. Hrozí mu až osmiletý trest vězení.

VIDEO: „Oběti násilí svou situaci zlehčují. Aplikace jim pomůže lépe vyhodnotit situaci," říká socioterapeutka.

Video
délka: 24:24

„Oběti násilí svou situaci zlehčují. Aplikace jim pomůže lépe vyhodnotit situaci," říká socioterapeutka Markéta Volfová, Lukáš Červený