Pondělí 20. září 2021
Svátek slaví Oleg, zítra Matouš
Oblačno 14°C

Muž (46) měl sex s dvanáctiletou dívkou a přivedl ji do jiného stavu: Od soudu dostal jen podmínku!

Muž (46) měl sex s dvanáctiletou dívkou a přivedl ji do jiného stavu: Od soudu dostal jen podmínku! (ilustrační foto)
Muž (46) měl sex s dvanáctiletou dívkou a přivedl ji do jiného stavu: Od soudu dostal jen podmínku! (ilustrační foto)  (Autor: profimedia.cz - ilustrace)
Autor: rc - 
14. června 2019
16:46

Pohlavní styk s nezletilou dívkou měl podle soudu Pavel P. (46). Muž dokonce dvanáctiletou dívku, která byla dcerou jeho partnerky, přivedl do jiného stavu. Soud však rozhodl v jeho případu velice shovívavě a za zneužití dívky mu vyměřil pouhou podmínku!

Krajský soud v Brně byl velmi mírný na Pavla P., který zneužíval dceru své partnerky. Šestačtyřicetiletý muž měl mít až desetkrát pohlavní styk s dvanáctiletou dívkou, kterou dokonce přivedl do jiného stavu. Dívka tak musela podstoupit interrupci. Za zneužívání, které mělo začít v září roku 2016, však dostal pouhou podmínku! 

Dívka měla být dokonce do násilníka zamilovaná. „Učinil tak s vědomím, že nezletilá je dcerou jeho přítelkyně, a také s vědomím, že je jí teprve dvanáct let. Využil její zamilovanost a opakovaně s ní měl vaginální i orální sex,“ stojí podle informací Novinek.cz v rozsudku.

Muž navíc musí dívce zaplatit náhradu nemajetkové újmy a to ve výši čtvrt miliony korun, což je také důvod, proč vyvázl s pouhou podmínkou. „Vznikla jí závažná nemajetková újma. Otěhotněla a byla nucena v tak nízkém věku podstoupit traumatizující interrupční zákrok. To vše se navíc odehrálo v malé obci,“ uvedl soudce odvolacího soudu Michal Ryška, který navíc dodal, že dívka mohla žádat o vyšší náhradu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání