Vrah Jonase (†16) byl odsouzen: Spolužáka uškrtil holýma rukama kvůli lásce

Autor: ČTK - 
13. 6. 2019
22:13

Neopětované city měly být důvodem, proč 16letý Jonas K. nedorazil a už nikdy nedorazí domů ze školy za svou rodinou. Úřady nakonec z vraždy obžalovaly teprve 14letého hocha. Ten se doznal k tomu, že staršího spolužáka uškrtil holýma rukama. Na vině byly údajně neopětované city.

Okresní soud v západoněmeckém městě Siegen ve čtvrtek uznal vinu patnáctiletého chlapce, který v listopadu 2018 uškrtil svého spolužáka. Motivem činu mohla být podle obžaloby zhrzená láska, uvedla německá DPA. Proces, který začal v dubnu, se konal s vyloučením veřejnosti.

Mladík byl za zabití odsouzen k sedmi a půl letům odnětí svobody. Odsouzený, jehož jméno nebylo s ohledem na nízký věk zveřejněno, má také nařízený pobyt ve specializovaném psychiatrickém zařízení.  

Případ zabití šestnáctiletého mladíka na podzim 2018 otřásl Německem. To, že se Jonas pohřešuje, nahlásili jeho rodiče poté, co se nevrátil ze školy ve vesnici Rothemühle. Jeho tělo bylo nalezeno o den později nedaleko areálu školy. Konkrétní místo nálezu ale úřady nezveřejnily.

Podle portálu bild.de policie obvinila 14letého podezřelého mladíka. Zprvu ho nepodezřívala, ale během druhého výslechu uvedl několik protiřečících si tvrzení. Potom se k činu doznal.

Vrah a oběť byli kamarádi

Státní zástupce Rainer Hoppmann uvedl, že oběť se sice bránila, 14letý chlapec byl ale mnohem silnější a svého kamaráda nakonec uškrtil holýma rukama. Podle Hoppmanna jednal nejspíš v afektu. Podle pozdější obžaloby byly příčinou sporu neopětované city.

„Podezřelý se s obětí přátelil,“ dodal Hoppman. Za možný motiv zločinu označují německá média nešťastnou lásku. Vrah měl být do Jonase zamilovaný a neunesl odmítnutí. Spolužáci obou chlapců policistům při výslechu popsali, že údajný vrah v osudný den nebyl přítomný na vyučovacích hodinách. Do školy se ale dostavil. Prý měl zablácené, mokré oblečení a byl nervózní. Spolužákům řekl, aby si toho nevšímali.

 

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud