„Nešlo o sexuální útok. Pohádal jsem se s přítelkyní a potřeboval si na někom vybít vztek. Je mi líto, co se stalo,“ hájil se sexuální recidivista odvolacímu senátu.

Osudnou noc se v malé obci na Blanensku účastnil zábavy. Přestože měl kvůli léčbě zakázaný alkohol, vypil podle svých slov tři piva a čtyři panáky. Hodinu po půlnoci spatřil na zastávce autobusu skupinku lidí. Přijelo auto, do něj nasedla dívka a muž a odjeli.

Řetízek byl klíčový důkaz

Žena, která vyprovodila známé a odcházela sama noční ulicí domů, Bohuše zaujala. Sledoval ji a po třech stovkách metrů zaútočil. Zacpal jí ústa dlaní a odtáhl za kontejner na trávu. Jenže nepočítal s velkým odporem přepadené.

„Přepadená mu strhla řetízek a začala volat o pomoc. Vzápětí se poblíž objevili dva muži. Obžalovaný se zvedl a z místa utekl,“ popsal konec útoku soudce Vlastimír Čech. O dva dny později si i díky řetízku s přívěškem a dvěma jmény přišli pro Jana Bohuše kriminalisté.

Sexuální agresor se sadistickými rysy

Tvrzení recidivisty, že nešlo o napadení se sexuálním podtextem, senát odvolacího soudu zamítl stejně jako jeho žádost o zadání revizní znaleckého posudku z oboru sexuologie. Znalkyně prý byla vůči němu zaujatá. Ta mimo jiné uvedla, že muž trpí patologickou sexuální agresivitou se sadistickými rysy.

„Trest mimořádně zvýšený o jednu třetinu zákonné sazby je na místě. Obžalovaný byl už dříve odsouzen za znásilnění, a dokonce soulož mezi příbuznými. Nařízené léčení zmařil, když věděl, že nesmí požívat alkohol. Způsob jeho útoku na poškozenou je podobný jako při předchozích činech,“ uzavřel soudce. Rozsudek je pravomocný. 

VIDEO: Janu v dětství zneužil cizí muž: "Obviňovala jsem se, ale byl to nesmysl."

Video
délka: 38:44

Janu v dětství zneužil cizí muž: "Obviňovala jsem se, ale byl to nesmysl." Redakce Blesk