Známého sportovce Tondu (†21) srazil vlak: Sebevražda, tvrdí policie. Měl sluchátka, myslí si kamarádi

Autor: dce - 
7. 10. 2019
14:21

Smrtí nadějného extrémního běžce Antonína S. (†21) skončila nehoda vlaku u středočeských Všenor. Podle policistů se patrně jednalo o sebevraždu. Kamarádi ale Tondu hájí - prý mohl mít jen sluchátka v uších a o vlaku vůbec nevěděl.

Životní motto nadšence do extrémního běhu Antonína S. bylo: "Fast or last (rychlý nebo poslední, pozn. red.)." Právě to se v posledních dnech stalo heslem mnoha dalších běžců, kterým bude Tonda moc chybět. "Tak tohle, Tondo, bylo sakra hodně Fast. Každý, kdo jste Tondu znali, vzpomeňte si na něj prosím při běhu a vzdejte mu hold jedním rychlým, smrtícím úsekem. Budeš nám chybět, kámo. A to ku*va hodně," napsali mu na facebooku běžečtí kolegové.

Tondu totiž 1. října podle dostupných informací srazil u Všenor na Praze-západ Západní expres, který jezdí z Prahy do Mnichova. „Pravděpodobně jde o sebevraždu muže, který skočil pod projíždějící vlak," řekla Blesk.cz policejní mluvčí Jana Dětská. Zranění, která mladík utrpěl, byla neslučitelná se životem.

"Vůbec by nás nepřekvapilo, že chtěl ten vlak předběhnout," píší kamarádi. "Vždyť byl ještě minulý víkend na závodech. Nebyl běhat se sluchátky? Třeba chtěl jen přeběhnout. Člověk prostě hledá nějaké vysvětlení, protože sebevražda se prostě těžko přijímá," píše Jitka.

"Tondo!!! Pokaždý, když běžím z kopce, vzpomenu si na to tvoje 'fast or last' a 'no future' (žádná budoucnost, pozn. red.). Ty seběhy ti vždycky tak šly! Tak proč si to sakra tentokrát musel vzít opačným směrem?!? Chybíš a chybět budeš, ty nebeskej běžče...," smutní Alexandra.

Tonda byl nadšenec do tzv. skyrunningu, což je horský běh, při němž se překonává nadmořská výška alespoň 2000 m, stoupání dosahuje alespoň 30% a náročnost nepřesahuje II. stupeň horolezecké klasifikace obtížnosti - alespoň tak to popisují na webu skyrunning.cz.

Tentýž rychlík, jedoucí v opačném směru, má na svědomí i seniora z druhé poloviny září. Ten zemřel na kolejích u Dobřichovic.

mislivec ( 7. října 2019 19:42 )

Právě jsem si přečet článek a je to jasný - no future.

mislivec ( 7. října 2019 19:39 )

Tak já nevim ale ty kamoši z něj dělají akorát blba. Držet hubu zlato, sportem k trvalé imbecilitě.

kikina_klausovic ( 7. října 2019 14:49 )

Pokud nebyl sebevrah, tak byl debil. Se sluchátkama venku chodí, běhají jen idioti.

8vox8 ( 7. října 2019 14:32 )

Kluka mi je samozřejmě moc líto, ale pokud měl sluchátka, narvěte si je příště všichni raději do opačného konce těla!!!! Vidím to dnes a denně na kole, v MHD, na ulici, dva se spolu baví a oba mají sluchátka??!! To už nevydržíte bez toho, aby vám něco hučelo do kebule??!! Ničíte si mozek, neslyšíte přírodu, okolí. Kolik neštětí už díky sluchátkům v uších bylo?!.....Naučte se vnímat prostě jen svět kolem sebe

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud