Patrika (†14) zabila bouře Mortimer: Těžká větev mu zlomila vaz před očima celé třídy!

Autor: chal - 
1. října 2019
14:24

Žáci základní školy v Topolové ulici v Nitře se vzpamatovávají z pondělní tragédie, při níž zemřel jejich kamarád Patrik (†14). Chlapec je první obětí vichřice Mortimer, která začátkem týdne zasáhla Evropu. Na Patrika spadla ulomená větev stromu při vycházce se třídou, jeho smrt tak sledovaly desítky dětí.

Ve špatnou dobu na špatném místě byl v pondělí 14letý školák Patrik ze slovenské Nitry. Patrik šel se svou třídou na vycházku, která se mu stala osudnou. Když totiž procházel pod stromem na cyklostezce nedaleko fotbalového stadionu, silný vítr ulomil masivní větev, která spadla na skupinu dětí.

Tragédie se stala asi kilometr od školy. „Byly dvě skupiny žáků. Jedna, ve které bylo osm dětí, šla vepředu. Ta druhá, asi dvacetičlenná, byla za nimi. Obrovská větev spadla na chlapce z té menší skupiny a okamžitě je srazila na zem,“ popsala deníku Nový Čas svědkyně. Učitelky se dětem okamžitě rozběhly na pomoc a zavolaly záchranáře, ale ani ti nebyli schopní Patrikovi pomoct.

Podle informací listu kus stromu Patrikovi zlomil vaz, chlapec zemřel na místě. Zbylí dva chlapci skončili v nemocnici s těžkými zraněními. „Byly k nám přivezeny dvě děti. Jedno z nich jsme operovali a druhé podstoupilo několik vyšetření. Obě jsou mimo ohrožení života,“ řekla deníku mluvčí nemocnice v Nitře Tatiana Timková.

Patrikovi spolužáci a pedagogové se s neštěstím srovnávají jen těžko. Zesnulý patřil mezi velmi oblíbené studenty. „Byl to chytrý kluk, velmi šikovný… Chodil na technickou olympiádu a vyhrával. Je to strašná tragédie,“ řekl Novému Času Patrikův dobrý kamarád.

Smrt 14letého školáka samozřejmě nejvíce zasáhla jeho rodinu. Tu už kontaktoval například i primátor Nitry Marek Hattas. „Byl jsem s rodinou, vyjádřil jsem jim upřímnou soustrast. Je to obrovská tragédie nejen pro školu, ale i pro město. My, jako zřizovatel školy, budeme určitě celou záležitost řešit. Zjišťujeme, kdo za stromy zodpovídá. Majetek města to není,“ řekl primátor Novému Času.

Pozůstalým i žákům základní školy byli okamžitě k dispozici psychologové záchranných složek. Policie událost vyšetřuje.

liskabystrouska ( 1. října 2019 21:14 )

PavelSki ( 1. října 2019 20:12 )

S dětmi ven je správné, ale před tolika varováními o vichřici??? Hazard!
Za strom odpovídá? Je-li vichřice do 19 m/s, je pád střechy, tašek, stromu vinou majitele. Nad, s tím nic neuděláš, i když řádně postaveno, zkontrolováno.

Bleskoska ( 1. října 2019 19:38 )

Toje jedno, komu strom patřil. nemuselo být patrné, že nevydrží, navíc vichřice byla takříkajíc nadstandardní. Problém tkví jinde, a to v nezodpovědném jednání učitelů a ředitele školy, kteří tu vycházku ve vichřici zorganizovali. Jako by se médii nenesla varování, jak silný vátr bude, že se nemá vycházet ven, když se nemusí, že se má dávat pozor na padající větve. Pozor se sice dává blbě, když už to padá, ale netřeba v houfu procházet pod stromořadím.

panchovilla ( 1. října 2019 16:49 )

Opravdu skvělá inteligence učitele jít pod stromy ve vichřici

titan33 ( 1. října 2019 16:39 )

tragedie smrt kluka , tolik zpráv co může přilítnout za vichr
no někde to silnější, na terase spadl jenom květináč s vysokou kanou, nepodstatné
a úča byla dementní hnát děti na procházku přes upozornění
150 níže taky pakárna, do školy se děti neposílají za účelem rákosky a jejich rozmarů"

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud