Po Chorvatech Češi naštvali i Slováky: Novomanželé vlezli do Štrbského plesa!

Autor: rc - 
1. září 2019
05:24

Pořádný poprask na Slovensku způsobila dvojice novomanželů, kteří ve svatebních šatech vlezli do Štrbského plesa. To je ale přísně zakázáno! Objevila se navíc informace, že to měli být Češi...

Svatební fotografie mají být romantické a nezapomenutelné. K tomu přímo vybízí panenská příroda kolem Štrbského plesa ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Ovšem aby si jezero zachovalo svou průzračnou vodu a krásu, je zakázané se v něm koupat. Jezero je pod ochranou TANAP a pokud někdo poruší zákaz, čeká ho pokuta.

Přísný zákaz však ignorovala dvojice novomanželů, kteří do Štrbského plesa vlezli ve svatebních šatech. „Jde o porušení legislativy. Kdyby byli přistihnutí při činu, každá osoba zaplatí na místě pokutu 66 eur (1710 Kč),“ vysvětlil deníku Plus Jeden Deň Pavol Majko ze Správy TANAP.

Fotografie ženicha a nevěsty se objevila na sociální síti. Novomanželé si však místo obdivu a chvály vysloužili pořádnou nálož kritiky. „Strašné, takhle si vážit přírody. Jestli to ukážou svým potomkům, sbohem, planeto,“ stojí v jednom komentáři.

Nakonec se však ukázalo, že ženich a nevěsta nejsou skuteční novomanželé. Podle informací Plus Jeden Deň byli najati českou firmou, která prodává bakteriální výrobky. Ta se navíc měla v únoru zapojit do vyčištění jezera. „V našem posledním článku vás obeznámíme o tom, jak jsme pomohli vyčistit Štrbské pleso a co všechno stálo za tím, aby bylo možné kochat se nejen krásnou tatranskou přírodou, ale i průzračnou vodou v jezeře,“ stojí podle deníku na jejich stránkách.

Jejich vyjádření však zřejmě neobměkčilo ani správce parku. „Podstoupíme to inspekci životního prostředí,“ dodal Majko.

 

  

Voda ( 2. září 2019 22:47 )

Oba dva na palicu,zavřít do blázince.

horalysa ( 1. září 2019 16:50 )

Všechno má své meze, jen lidská hloupost nezná hranic.

panchovilla ( 1. září 2019 16:23 )

Jé to je povyku že se tam někdo smočil kvůli reklamě,zatímco někdo řešil tyhle *****,tak si pytláci zastřelili pěkných pár srnek Ještě by mě ty uvědomělý lidi zajímali.....proč třeba používaj elektřinu na svůj počítač/mobil,je v podstatě neekologická a lejna po jejich psech šíří parazity.No mudrujte dál,co internet a úřad,to chytrá hlava

panchovilla ( 1. září 2019 16:18 )

Já bych klidně vrátil Sudety Němcům,s Čechama sem přišlo jen málo dobrýho,navíc je to jejich historický území a Slováci by taky měli vrátit,co jim nepatří.

ccir ( 1. září 2019 14:57 )

V Bratislave(hl.st.) to už dali ako celkom do poriadku až čoskoro príde k veľkej rekonštrukcii celej hlavnej stanice ale aj jej okolia.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud