Rodina zahynula při nehodě cestou z Chorvatska: Truchlí celá vesnice!

Autor: Pavel Ryšlink - 
29. srpna 2019
05:10

Nesmírný smutek prožívají nyní obyvatelé malebné obce Hošťálková na Vsetínsku. Právě odtud totiž pochází rodina Daniela M., která v pondělí časně ráno havarovala u Sudoměřic na Hodonínsku. Manželský pár a dva syny ve školním věku, jejichž životy vyhasly na místě nehody, oplakává celá obec.

„Velcí kamarádi všech. Byli jako rodina. Těžko se o tom hovoří, strašně těžko se hledají slova. Celá obec je ve smutku,“ řekl Blesku starosta Hošťálkové Petr Laštovica.

„Když jsem ráno viděla na internetu, že se na jižní Moravě stala nehoda, při které zahynuli čtyři lidé, úplně mě zamrazilo. Jen jsem si říkala, ještěže se něco takového nestalo u nás. Když jsme se později dozvěděli, že to byli naši občané, naši kamarádi, byl to šok,“ prozradila kamarádka rodiny.

Rodina Daniela M. se do Hošťálkové přistěhovala před deseti lety. Koupili starší domek na konci obce, který si postupně opravovali. O chlapce, z nichž dva mladší měli Daniel a Markéta M. spolu, staršího měl muž z předchozího vztahu, se krásně starali. „Byla to vzorová rodina. Nenašli byste v obci člověka, který by je neměl rád,“ konstatoval starosta.

Obecní smutek

O tom, jak velká tragédie smrt rodiny pro obec je, svědčí fakt, že v obci byly zrušeny všechny plánované akce. „Ruší se oslavy narozenin a vůbec veškeré akce,“ uvedl starosta. Na obecním úřadě a na škole visí černé prapory. „Samozřejmě jsme připraveni maximálně pomoct pozůstalým,“ řekl starosta.

Podle starosty je pro občany Hošťálkové těžké přijmout fakt, že oblíbené kamarády a jejich děti už nikdy neuvidí. „Víte, když zahyne jeden starší člověk, je to neštěstí. Když mladý, je to tragédie. Ale když zahyne celá mladá rodina, tak to vůbec nejde popsat slovy,“ povzdechl si starosta.

Sirotek nezůstane

Jediný chlapec, který nehodu přežil a leží těžce zraněný v nemocnici, nezůstane, jak by se zdálo, sirotkem. Daniel M. ho totiž neměl se ženou, s níž zahynul, ale byl z předchozího vztahu. A biologická matka chlapce žije.

Tragická nehoda se odehrála kolem půl páté v pondělí ráno. Rodina se vracela z dovolené v Chorvatsku. Na rovném úseku mezi Rohatcem a Petrovem na Hodonínsku přemohl řidičku mikrospánek a ona vjela do protisměru přímo pod přijíždějící kamion. Rodiče a dva ze tří chlapců byli na místě mrtví. Třetí synek bojuje v nemocnici o život.

uxauxa ( 4. září 2019 08:04 )

je dobře ukazovat co se stalo a proč, jen ad si ostatní vezmou ponaučení a zamyslí se nad sebou...

f1f1 ( 1. září 2019 00:35 )

Děsivá tragédie a jestli se sirotek bude mít dobře u matky,která ho nechala u otce i se sourozencem,dost pochybuji.

testovnik ( 29. srpna 2019 20:49 )

2 jasnovidec01: Byl to Daniel Mišurec, podnikal v místní restauraci Ráj a stavební činnosti (okna, klempířína ...), mj. jejich příbuzní mají asi také Daniela M. v HC Vsetín (r.1994) a ti jeho 3 kluci jsou na fotkách s bruslemi.

jasnovidec01 ( 29. srpna 2019 14:07 )

Nebyl to Daniel :::ale Dan .M. a jeho manželka Markéta a ten 3 chlapec byl syn z předchozího manželství ...

77fugas ( 29. srpna 2019 10:18 )

Bleskáči, stačilo to napsat jednou! Ne, ale vy musíte parazitovat na lidském neštěstí!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud