Na Olomoucku se srazila čtyři auta. Otřesné následky: Tři mrtví, pět zraněných

Na Olomoucku se srazila čtyři auta. Otřesné následky: Tři mrtví, pět zraněných. (Ilustrační foto)
Aktualizováno -
12. 7. 2019
08:52
Autor: dce, sč - 
11. 7. 2019
21:26

Při tragické nehodě u Dubu nad Moravou na Olomoucku, při které zemřeli ve čtvrtek vpodvečer tři lidé, další dva lidé utrpěli těžká zranění a byli transportováni do Fakultní nemocnice Olomouc. Další tři lidé utrpěli lehká až středně vážná zranění a rozvezeni byli do nemocnic v Olomouci a v Přerově. Při nehodě se mezi Dubem nad Moravou a Charváty srazily dvě dodávky a dvě osobní auta, okolnosti nehody vyšetřuje policie.

"Na místě bylo celkově devět účastníků dopravní nehody, přičemž osm bylo zraněných. U tří se bohužel jednalo o stav neslučitelný se životem. Jednoho z nich jsme ještě resuscitovali, ale bezúspěšně. Na místě byli další dva lidé vážně zraněni, kteří byli transportováni do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Pavel Lampa.

Další dva lidé, kteří byli lehce až středně vážně zraněni, odvezla záchranná služba do přerovské nemocnice. "Jednoho lehce zraněného jsme ještě transportovali do olomoucké fakultní nemocnice," doplnil Lampa.

Počtem obětí jde letos o nejtragičtější nehodu v Olomouckém kraji. Mezi nejtragičtější letošní nehody se dosud zařadil čelní střet dvou osobních aut u obce Kokory na Přerovsku, při kterém na začátku června zemřeli řidiči obou vozidel. Dva spolucestující byli zraněni, z toho jeden těžce a do nemocnice ho přepravil vrtulník. Dvě oběti měla také březnová nehoda osobního auta v Jeseníku, který čelně narazil do stromu.

Nehoda s největším počtem zraněných se odehrála v první polovině června na D35 u Litovle na Olomoucku, kde do odstaveného kamionu naboural autobus s malými fotbalisty. Zranilo se 18 lidí, šlo převážně o lehká zranění. Okolnosti nehody se stále vyšetřují.

Během prvního pololetí zemřelo na silnicích kraje 15 lidí. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku je to o jednu oběť více. Policejní statistiky obětí dopravních nehod narůstají většinou o prázdninách, což potvrdila i čtvrteční nehoda. Od začátku července zemřeli kromě obětí u Dubu nad Moravou ještě další dva lidé, řidič nákladního auta a motorkář.

ViktorOchlupin ( 12. července 2019 14:55 )

S příchodem islámských doktorů ze Somálska, Džibuti apod. to vyřeší dopravní šaríja. Překročení rychlosti se bude trestat odříznutím ptáka a končetin v poměru o kolik km/h víc o tolik cm péro, ruku nebo nohu zkrátit

ViktorOchlupin ( 12. července 2019 14:50 )

Pokud se jednalo o důsledek rychlého prasení na silnici, doufejme že chcíplo co nejvíc prasat viníků a co nejmíň nevinných. Nikdo se nechce srazit se závodícím prasetem v protisměru (ani když se jedná o mladou hezkou maminku, tátu od rodiny, mladého nadějného fotbalistu nebo oblíbeného štamgasta z místní hospody ( jak Blesk vždy neopomene tyto pseudozásluhy takového prasícího hovada zdůraznit)

padouch236 ( 12. července 2019 11:43 )

horalysa: Jsem za volantem denně a musím říci, že máš pravdu jen částečnou. Všude být nemohou a ti, kteří jezdí jak šílenci a jsou to většinou mladí řidiči s kšiltem dozadu, ztažené okna, rádio na plné pecky a ti se najdou všude. Například minule mne předjížděl takový šílenec na okresce, těsně před vjezdem do vsi hodně přes sto, kdyby tam vyběhlo dítě, nebo chodec neměl nárok to zastavit. Takhle když nic nevyvede, jen mu naměří vyšší rychlost, spraví to obyčejně pokuta on si jezdí klidně dál...

horalysa ( 12. července 2019 09:44 )

Rony237, jsi úplně mímo misu, stejně jako naši ministři. Zpřísnění zákonu nic nevyřeší. Pokud na cestách budou chybět polcajti, k ničemu to nepovede. Za alkohol je pokuta i 50 tisíc a zákaz řízení. Nepije se snad? Nejezdí neustále mnoho podnapilých, nebo zfetovaných řidičů? V prvé řadě musí řidiči vědět, že kdekoliv může narazit na dopravní polici. Když ví, že projede celou republiku a policajty nezahlédne, tak se podle toho zařídí. Nikoliv přísnější zákony, ale policii na cestách. To je cesta k úspěchům.

Rony237 ( 12. července 2019 09:33 )

Kdyby se zpřísnily zákony,tak by nebylo tolik nehod a zbytečně zraněných a mrtvých i nevinných lidí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud