Vražda na Táborsku: Mladík zabil chataře kvůli nakradeným věcem

Autor: ČTK - 
22. 8. 2019
17:59

Policie zadržela dvaadvacetiletého mladíka, kterého obvinila z vraždy šestačtyřicetiletého muže v chatové osadě na Táborsku. Kriminalisté zajistili další dva muže ve věku 37 a 38 let. Podle policie oba o vraždě věděli, znali i místo, kde bylo ukryté tělo, ale tragédii nenahlásili. Navíc vykradli dům a garáž zavražděného. 

Kriminalisté dostali informaci o vraždě od prvotně nevěrohodného zdroje. „Měli jen málo informací a přezdívku možné oběti. Pátrání je přivedlo do jedné z chatových osad u Tábora, kde skutečně v úterý dopoledne nalezli tělo muže zakryté větvemi a odpadem," uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

„Zjistili také, že se v tomto místě pohybovali během víkendu tři muži," řekl mluvčí. Do pátrání a vyšetřování se zapojili táborští kriminalisté, kynologové, uniformovaní policisté i posádka vrtulníku policie. Policie všechny tři zadržela v následujících hodinách.

„Ohledání místa činu, výpovědi svědků, podezřelých i provedená soudní pitva, to vše potvrdilo vyšetřovací verzi kriminalistů. O víkendu nejmladší ze zadržených zavraždil zasazením mnoha bodnořezných ran šestačtyřicetiletého muže, a to po předchozí hádce. Způsobil mu tak zranění neslučitelná se životem. Napadený muž na místě zemřel. Tělo své oběti pak na pozemku ukryl a zamaskoval různými předměty," dodal Matzner.

Za vraždu hrozí dvaadvacetiletému mladíkovi až výjimečný trest. Vyšetřovatel navrhl pro všechny tři zadržené vazbu. Mladík se k vraždě podle Novinek přiznal.

5nastolevceskych ( 23. srpna 2019 08:27 )

Já jsem se naučil krást jenom na vojně, jako každý slušný člověk. A pohrdat nadřízenými a ženskými.

liskabystrouska ( 23. srpna 2019 07:53 )

to jsou dneska neřádi hnusní ...vojna není.. trest smrti není jen zdimají stát a nemakají..fujj Eu to podporuje!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud