Krádež se stala v Rybalkově ulici v Praze 10 na začátku uplynulého víkendu. Cizinec oznámil policii, že mu chvíli po půlnoci vtrhli do pokoje dva muži, jeden z nich se prokázal jako policista. Přiměli ho vyskládat všechny své věci na postel. Než se host vzpamatoval, muži byli pryč a s nimi také dva tisíce eur.

„Přivolaní policisté začali celý případ rozplétat a zjistili, že jeden z podezřelých mužů je stále v hotelu a zadrželi ho. Od oznamovatele zjistili popis komplice, který se měl přesunout na Václavské náměstí. Tam ho také následně hlídka dohledala a zadržela i s ukradenou hotovostí,“ sdělila mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová.

Vyšetřovatelé zjistili, že jedním ze zadržených je taxikář, který cizince toho večera vezl do hotelu a všiml si, že má u sebe větší množství peněz. Domluvil se proto se spolupachatelem na loupeži.

Oba zloděje policisté obvinili a zároveň upozorňují na to, že policistu v civilu mohou lidé poznat podle služebního odznaku s identifikačním číslem, služebního průkazu s fotografií policisty a dle ústního prohlášení „policie“. „Povinnost prokazovat se tímto způsobem nemá policista, který tuto příslušnost oprávněně zastírá,“ dodala Siřišťová.