Pašeračka Tereza měla problémy ve vězeňské sprše: Pak se zapojila do muslimských oslav

Autor: chal - 
18. 8. 2019
05:01

Dny ve vězení se vlečou a každé vytržení z ubíjející rutiny je vítané. Česká pašeračka Tereza Hlůšková (23) hnije v pákistánském kriminálu už rok a půl a za tu dobu už chtě nechtě přičichla k muslimské kultuře a oslavila řadu islámských svátků. Naposledy to byl Svátek oběti, do jehož přípravy se Tereza dokonce aktivně zapojila.

Tereza se jednu dobu bránila obvinění z pašování heroinu tvrzením, že do Pákistánu jela studovat islám. Pokud to byla skutečně pravda, pobyt ve vězení si musí mladá Češka užívat.

Dozorci totiž Tereze dávají příležitost zapojit se do oslav tradičních svátků, a poznat tak muslimskou kulturu. I kdyby verze se studiem islámu nebyla 100% pravda, Tereza určitě nepohrdne žádnou možností jak ozvláštnit každodenní stereotyp pákistánského vězení. Poslední takovým vytržením z rutiny byl v Pákistánu oblíbený Svátek oběti.

Svátek oběti uctívá Abrahámovu oběť, v Bibli známou jako Příběh obětování Izáka. Abrahám v příběhu Bohu místo obětování svého syna nabídl beránka, muslimové po jeho vzoru obětují ovce a kozy. V Pákistánu se Svátek oběti letos slavil mezi 10. a 14. srpnem a, jak mají pákistánští dozorci ve zvyku, do oslav zapojili i vězně.

Tereza se svou spolubydlící z cely podle pákistánského zdroje Blesku vařila hovězí maso, které jim poskytla jedna z dozorkyň. Česká vězeňkyně si při té příležitosti oblékla nový šátek a popřála muslimům k svátku. Slavnostní den však začal nepříjemnou komplikací.

„Tereza vstávala v sedm ráno a zjistila, že neteče sprcha, bylo porouchané čerpadlo. Stěžovala si proto vedení nemocnice, které to hned vyřešilo. Po sprše se Tereza oblékla a zbytek dne strávila se zavřenými muslimkami,“ řekl pro Blesk.cz novinář Aršád Alí.

Terezu Hlůškovou zadrželi pákistánští celníci na mezinárodním letišti v Láhauru s téměř devíti kilogramy heroinu ve falešném dně jejího kufru. Zadržená tvrdí, že o droze v zavazadle nevěděla. Za pokus o pašování nicméně dostala trest osm a tři čtvrtě roku odnětí svobody. Tereza se proti rozsudku odvolala.

mascula ( 18. srpna 2019 16:35 )

ty budeš amximálně pořádná bukvice

bestteckaie ( 18. srpna 2019 13:40 )

Napište článek, až ji obřežou.

andorea ( 18. srpna 2019 12:44 )

Tenhle článek je co? Podprahová lekce jejich náboženství?

banany ( 18. srpna 2019 12:25 )

Nakonec z ní bude pořádná muslimka a až jí propustí tak se ani už nebude chtít vrátit do Česka!! V jejím věku se dají ještě snadno lidi převychovat!!!

ivoadler ( 18. srpna 2019 11:20 )

Co, ona chtěla obětovat kozy?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud