Pondělí 10. května 2021
Svátek slaví Blažena, zítra Svatava
Jasno 27°C

Rodina zemřela na přejezdu v Černožicích: Výsledky šetření odhalily drsná fakta

Autor: ČTK - 
16. srpna 2019
11:50

Celá rodina, Daniel D. (†47), jeho žena Veronika (†32) a jejich dvě malé dcerky (†8 a †5), zahynula po červencovém střetu s vlakem na přejezdu v Černožicích nedaleko Hradce Králové. Spekulovalo se o tom, že na místě nefungovala signalizace, jenže závěry úřadů vyzněly opačně. 

Světelná a zvuková signalizace na železničním přejezdu v Černožicích na Královéhradecku v době tragické nehody v červenci fungovala a nemohla být příčinou dopravní nehody. V pátek to potvrdila krajská policejní mluvčí Ivana Ježková s odvoláním na závěry vyšetřování Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Už v den neštěstí Drážní inspekce uvedla, že podle předběžného zjištění výstražná světla na přejezdu v době nehody byla funkční.

Podle policie tak vyšetřování tragické nehody spěje ke konci. „V závěrech šetření (SŽDC) se jednoznačně konstatuje, že k dopravní nehodě došlo v okamžiku, kdy byla na železničním přejezdu dávána výstraha dvěma červenými, střídavě přerušovanými světly signálu přejezdového zabezpečovacího zařízení a zvonkem zabezpečovacího zařízení,“ uvedla Ježková.

Kontrolou a přezkoušením přejezdového zabezpečovacího zařízení bezprostředně po nehodě bylo podle ní také zjištěno, že v době srážky bylo zařízení plně funkční. „Nemohlo být příčinou dopravní nehody,“ dodala.

Přejezd měl v době nehody pouze světelné a zvukové výstražné zabezpečovací zařízení. V současnosti se pracuje na zvýšení bezpečnosti. Osazení přejezdů závorami je součástí přestavby železniční stanice v nedaleké Jaroměři za více než 900 milionů korun, zahájené loni v únoru.

Tragická nehoda se stala v neděli 14. července na přejezdu v černožické Hradecké ulici. Spěšný vlak, který jel z Trutnova na Hradec Králové, se tam střetl s osobním autem, zemřeli dva dospělí a dvě děti. Před srážkou jel vlak vysokou rychlostí a po nárazu před sebou auto tlačil přibližně 300 metrů. Nikomu z osmi desítek cestujících ve vlaku se nic nestalo.

nebepekloraj ( 18. srpna 2019 18:23 )

Jedno druhé nevylučuje. Jela přes červenou, protože je to negativní místo. Jinde by na červenou nejela. Keltové tohle znali až moc dobře, ti by v těchto místech žádný přejezd nestavěli.

villon ( 18. srpna 2019 17:37 )

Spíš to vypadá, že pani jela na červenou než na nějaké nadpřirozené úkazi.

nebepekloraj ( 18. srpna 2019 15:50 )

Věřím na nadpřirozené. Místa kde se odehrály krvavé bitvy jsou místy častých dopravních nehod. U Jaroměře je to kolem dokola celé divné. Když se dáte do hledání zjistíte kolik bitev tam bylo, kolik lidí zahynulo a kolik dopravních nehod od se za posledních 50 let od Smiřic do Jaroměře stalo. Hrůza. Prostě negativní místa.

kajmen1 ( 18. srpna 2019 15:32 )

Taky jsem slyšel, že jsou nepřehledný a někdy není světelná výstraha vidět. Prostě prasárna, že tam nejsou závory. To spadá pod Jaroměř? No tam by to taky potřebovalo vyměnit.

kajmen1 ( 18. srpna 2019 15:30 )

A koho zajíma to co píšeš. Když nejsou prachy, musí se zabezpečit s tím co je po ruce. Závory manuální a důchodce co je stahuje. Jako za komoušů. U nás jsou dráhy 100 let za opicema. Jak dlouho budou ještě potřebovat, dalších 100 let, to už je nikdo nebude potřebovat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání