Hromadná otrava turistů v Chorvatsku: Modlím se za ty děti, řekl majitel lodi

Idylická dovolená skončila tragickými událostmi (ilustrační foto).
Autor: Daniela Štěpánová - 
16. srpna 2019
07:48

V Chorvatsku, oblíbené dovolenkové destinaci, která je každoročně cílem statisíců Čechů, došlo k záhadné a tragické otravě skupiny italských turistů. Jeden z nich bohužel zemřel. Policie dnes vyslechla dva podezřelé, kteří se nyní budou obhajovat na svobodě. Oba se cítí nevinni.

Po čtvrtečním incidentu, při kterém se na palubě lodi patrně oxidem uhelnatým otrávilo 6 italských turistů, včetně dvou dětí (5 a 11), chtěla policie uvalit vazbu na majitele lodi (23) a jejího kapitána (27). K tomu ale nakonec nedošlo a oba muži podezřelí z toho, že na loď před týdnem nevhodným způsobem instalovali nový motor, a tím všechno způsobili, jsou po čtvrtečním výslechu stíháni na svobodě. 

Podle chorvatských médií oběma hrozí až 8 let vězení za spáchání trestného činu obecného ohrožení s následkem smrti. Otravu totiž nepřežil Ital Eugenio Vinci (57). Policie je ale po čtvrtečním výslechu z ničeho neobvinila. 

Majitel lodi se nechal slyšet, že je mu vše hluboce líto. Kondoloval rodině zesnulého. „Hlavně se modlím, aby ty děti v nemocnici byly v pořádku. Stále jsem na tom psychicky špatně, protože když jsme se plavili na břeh, pomáhal jsem zraněným dle telefonních instrukcí ze sanitky. Cítím se nevinen,“ řekl muž, který je podle svých slov tragédií silně zasažen.

Mohu potvrdit, že můj klient popírá vinu. Zatím neexistují žádné důkazy. Musí se počkat na odborný znalecký posudek, který prokáže, co je příčinou tak vážných následků,“ uvedl pro média Hrvoj Krišto, advokát majitele lodi. Kapitán lodi svou vinu též popírá a dodává, že obětem na palubě také pomáhal přesně podle telefonických pokynů záchranky.

Loď z Hvaru vyplula v úterý ráno, ovšem kvůli vážným zdravotním komplikacím cestujících se urychleně vrátila nazpět. Byly na ní provedeny již dvě inspekce, jejichž výsledky dosud nejsou známy.

Definitivně byla vyloučena možnost, že se pasažéři otrávili mořskými plody, které jedli v místní restauraci. Majitel tohoto nyní již opět otevřeného podniku k události řekl: „Věděl jsem, že se nemohli otrávit z mého jídla, ale přesto to bylo nejtěžší ráno mého života.

 

inabtal ( 16. srpna 2019 14:46 )

SpFli︆ng︆︆.com - Dоspělý prоjekt prо mužе nаjít dívku!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud