Středa 12. května 2021
Svátek slaví Pankrác, zítra Servác
Oblačno, déšť 21°C

Brutální rvačka po fotbale v Kutné Hoře: "Viktoriána Kulkise" umlátil štamgast?! Pláčou i soupeři

Autor: DH - 
10. srpna 2019
12:23

Obrovská rána pro fotbalové fanoušky FC Viktoria Plzeň. Po brutální potyčce v centru středočeské Kutné Hory vyhasl mladý život věrného fanouška západočeského klubu Víta K. Mladý muž podlehl svým zraněním po několikahodinovém boji o život v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích. Případ si převzali kriminalisté.

Drama zažila jedna z kutnohorských hospod v Husově ulici v noci ze čtvrtka na pátek. „Krátce před půlnocí došlo v jednom z restauračních zařízení k potyčce mezi dvěma muži. Tato potyčka následně pokračovala i před ním,“ řekla Blesk.cz policejní mluvčí Veronika Čermáková. Doplnila rovněž, že následkem rvačky bylo vážné zranění jednoho muže.

Podle informací Blesk.cz byl tím, kdo bitku odnesl nejhůře, fanoušek fotbalového klubu FC Viktoria Plzeň a dvojnásobný tatínek Vít K., který v restauraci sledoval čtvrteční duel svého oblíbeného klubu v Evropské lize. Plzeň ten večer na belgické půdě s královským klubem z Antverp prohrála 1:0. Bohužel, pro mladého muže to nebyla největší tragédie.

Víta musela ještě v noci záchranná služba Středočeského kraje transportovat do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. O život bojoval statečně, ale marně. „Během pátku svým těžkým zraněním podlehl,“ potvrdila Blesku Veronika Čermáková.  

Co přesně se v jedné z hospod ve středočeské Kutné Hoře odehrálo, zatím není jasné. Lidé na sociálních sítích, kteří tam Víta oplakávají, tvrdí, že se jednalo o skvělého kamaráda a člověka. Podle nepotvrzených zpráv ho ubil místní štamgast. Přesné okolnosti však musí zjistit policie.

„Případ si převzali krajští kriminalisté a zahájili trestní stíhání pro zvlášť závažný zločin těžké ublížení na zdraví. Poté byl policejním orgánem podán podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby,“ sdělila policejní mluvčí. Z jejích slov tedy vyplývá, že policie pravděpodobně údajného útočníka zadržela. Tomu může podle Veroniky Čermákové v případě odsouzení hrozit trest odnětí svobody na osm až šestnáct let.

Fanouškovská obec pláče

Zpráva o Vítově smrti se rychle rozšířila po různých sociálních sítích a největší odezvy se pochopitelně dočkala na facebooku. Pod příspěvkem a fotkou Víta se během pár hodin objevily desítky komentářů. „Rivalita stranou, upřímnou soustrast,“ napsal třeba jeden z fanoušků jinak velkého plzeňského soupeře Slavie a podobných se našlo více. „Fandím Spartě, ale přeji upřímnou soustrast,“ napsal další příznivec, tentokrát z pražské Letné. „Budeme tě mít v srdci! Plzeň navždy,“ vzkázal na závěr kamarádovi jeden uživatel z tábora „Viktoriánů“.  

alfajfka ( 11. srpna 2019 09:54 )

Pár vymatlanejch blbcu se při sportovním
utkání které a pak se porvou.To je klasika českého sportu.

libor zelazny ( 10. srpna 2019 19:49 )

Zdarek,Naprosty souhlas, v dnesnim dobe je pravda a laska v ***i,jen ty blbe slova a plky. Je mi z toho spatne. Svet jde taky do ***e,pomalu ale jiste. Politici vsech zemi bezte do ***e.

Pulkin1 ( 10. srpna 2019 16:49 )

Chudák děti a manželka. Upřímnou soustrast

alter012 ( 10. srpna 2019 16:47 )

neskoro v noci sa v krčme pobili dvaja na mol ožratý chlapi . Víťaza odviezli policajtu , porazeného funebráci !
Ale taký to bol dobrá otec rodiny , deťom vždy doniesol plechovkové a mamine placku rumu.
Oplakávať alkoholika ?

iFender ( 10. srpna 2019 16:44 )

Nedivme se pri dnesni agresivite lidi.Vidim to venku jak zu 5 leti naznacuji nakopy a etc.Agresivita je jiz v kreslenych filmech a jde to dal.Nasili je vsude a nasi zakonodarci nic nepodnikaji a soudci...kapitola pro sebe.Policie nema diky Sabatove &co respekt.Misto toho,aby's dostal podporu jses bran jako pachatel.Je to stat k smichu neboztiku Havle ,Klausi,Zemane. Jen zaslechnu "Pravda a laska zvitezi nad zlem" tak si rikam to byl dnes nejlepsi joke.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání