Pondělí 15. srpna 2022
Svátek slaví Hana, zítra Jáchym
Oblačno, déšť 26°C

Šílenost v Kladně: Střelec na dětském hřišti trefil tři chlapce! Policie prozradila důvod

K útoku došlo na hřišti mezi ulicemi  Leoše Janáčka a Václava Rabase.
K útoku došlo na hřišti mezi ulicemi Leoše Janáčka a Václava Rabase.  (Autor: Mapy.cz)
Aktualizováno -
14. srpna 2019
16:40
Autor: ČTK, dce, yks - 
14. srpna 2019
13:02

Neznámý pachatel v úterý zasáhl vzduchovkou nebo airsoftovou zbraní na kladenském hřišti tři chlapce. Hledá ho policie. Za výtržnictví mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až dva roky vězení. Dva ze zasažených mají povrchová zranění.

K ohlášené střelbě vyjížděli policisté do parku mezi ulicemi Leoše Janáčka a Václava Rabase. Střely zasáhly chlapce, kterým je 14 a 15 let. Poblíž bylo nejméně dalších pět dětí, které nebyly podle mluvčí zraněny.

K útoku došlo na hřišti mezi ulicemi  Leoše Janáčka a Václava Rabase. K útoku došlo na hřišti mezi ulicemi Leoše Janáčka a Václava Rabase. | Mapy.cz

„Děti utrpěly povrchová zranění. Jedno z dětí zasáhl střelec do boty,“ sdělila Blesku mluvčí Nováková. Podle Deníku střelec dvěma chlapcům poranil nohu, třetímu prostřelil botu.

Strážníci městské policie ovšem potvrdili, že na místě sami byli ještě před střelbou - někdo z místních je zavolal, aby skupině dětí, které byly na hřišti po devatenácté hodině večer, domluvil. Skupinka totiž dělala hluk a pouštěla si i nahlas hudbu.

Když domluva nepomohla, někdo patrně situaci nezvládl a na děti vystřelil. Podle mluvčí strážníků Alekny Purkytové není vyloučeno, že střílel z oken jednoho z domů.

„Aby se podařilo výtržníka zjistit a následně dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků této události,“ uvedla Nováková.

Veškeré informace k případu mohou lidé policistům sdělit na kladenské služebně, případně na telefon 974 873 500. Využít mohou i bezplatnou linku 158.

Uzivatel ( 15. srpna 2019 09:29 )

Já slyšela tady v Dubí od cizích lidi ze je z Dubí a ze se tu procházel se vzduchovkou.

europa ( 15. srpna 2019 07:32 )

Tyvoe, proč jako by si měl zavírat okno, v letě? Kvůlivá zas.ra.nejm parchantům? A policie naho.vn..o, lidi aby to brali do svejch rukou. Ani se nedivím, že někomu ruply nervy.

22x333 ( 15. srpna 2019 07:31 )

Zmetci 🤮🤮🤮🤮🤮🤮

vemenozmojistary ( 15. srpna 2019 04:15 )

Cigošský defektní parchanti dělali bordel. Měli kliku, že střelec nevytáhl devítku.

prasatkopepicek ( 14. srpna 2019 22:41 )

Takze k hlasite hudbe pribylo jeste jeceni tech smradu po zasahu. No, to si moc nepomohl...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání