Magor profrčel přejezd na červenou a policii před nosem! Pokuta a ostuda na facebooku jako varování

Autor: yks - 
14. 8. 2019
12:29

Nepochopitelnou lehkomyslnost předvedl na jihu Čech řidič Škody Felicia na železničním přejezdu. Netušil ale, že přímo proti němu parkuje hlídka dopravní policie. Videokamera policejního vozu v civilním provedení pak zaznamenala jeho počínání, při kterém kašlal na svou bezpečnost i na bezpečnost ostatních.

S tragickými nehodami na vlakových přejezdech se v poslední době roztrhl pytel. Na vině je zpravidla nepozornost řidiče, který přehlédne výstražná světla, nebo jeho bezohlednost, když je sice vidí, ale ignoruje.

Následky mohou být v obou případech fatální, a proto není divu, že dopravní policisté u přejezdů často hlídkují. Bylo tomu tak i tentokrát. „Událost se odehrála dne 6. srpna kolem patnácté hodiny v katastru obce Okrouhlá u Branic na Písecku,“ informovala mluvčí jihočeské policie Kamila Čuřínová Ingrišová.

Jak uvedla, písečtí dopravní policisté se zaměřili na dodržování správné jízdy přes železniční přejezd, a to podle všeho v návaznosti na sérii dopravních nehod s jedoucími vlaky, k nimž v poslední době docházelo takřka denně. 

Video Šofér projel na červenou policistům rovnou před nosem. - Policie ČR

Dopravní policisté se ale nestačili divit, když jim přímo před nosem prosvištěl řidič obstarožní škodovky a vzal to rovnou přes blikající přejezd. Samozřejmě nelenili, automobil zastavili a přestupek předali do správního řízení.

„Řidiči hrozí sankce ve výši 2500 až 5000 korun a zákaz řízení v době od jednoho měsíce do půl roku,“ podotkla mluvčí. Nijak se netajila ani tím, že podobné přestupky opakovaně páchají nejen řidiči, ale i chodci, kteří pro změnu s oblibou přecházejí koleje i v místech, kde je to zakázané.

„Neriskujte, uvědomujte si možná rizika, jediné špatné a nerozvážné rozhodnutí může skončit tragicky a ovlivnit životy dalších mnoha lidí,“ apelovala na řidiče i pěší mluvčí.


Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud