Auto vjelo na přejezdu přímo pod vlak: Pro ženu (25) letěl vrtulník

Ilustrační foto  (Autor: David Malík)
Aktualizováno -
28. července 2019
19:21
Autor: ČTK - 
28. července 2019
18:36

Srážka vlaku s osobním autem na přejezdu bez závor v obci Stéblová na Pardubicku odpoledne zastavila dopravu na trati mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Dva lidé utrpěli zranění, řekli ČTK mluvčí policie a záchranářů. Podle webu Českých drah by měla být doprava omezena do 21:00.

"Nehoda se stala po 17:00 na železničním přejezdu bez závor," řekla ČTK mluvčí krajské policie Markéta Janovská. Uvedla, že na místě zasahovala pozemní záchranná služba z Pardubického kraje a vrtulník ze základny v Hradci Králové. Mluvčí hradecké krajské záchranné služby Ivo Novák uvedl, že těžké zranění utrpěla žena, ročník narození 1994, další muž byl zraněn lehce. "Žena byla při vědomí a byla transportována vrtulníkem na podezření zranění pánve," uvedl Novák. Podle něj byla mimo přímé ohrožení života. Muže převezla sanitka do pardubické nemocnice.

 

„Osobní auto jelo směrem do Stéblové, vlak, ve kterém cestovalo asi 50 lidí, jel od Pardubic na Hradec Králové. Nikdo z cestujících (ve vlaku) zraněn nebyl. Vlak je asi 300 metrů za přejezdem, auto odhozené v poli asi 20 (metrů) od přejezdu, od trati může být dva metry,“ řekla ČTK Janovská. Příčiny nehody a to, jestli bylo světelné zařízení v provozu, vyšetřují policie a drážní inspekce.

Nehoda se stala na přejezdu u motorestu U Rohatýho Kola, nedaleko pomníku, který připomíná jedno z největších železničních neštěstí v dějinách České republiky. V listopadu 1960 se u Stéblové srazily dva osobní vlaky, nehoda si tehdy vyžádala 118 mrtvých a přes 100 lidí bylo převezeno do nemocnic.

blecktajp ( 28. července 2019 23:07 )

Never ending stories...tihle to alespon prezili, maji sanci se poucit.

starypes ( 28. července 2019 19:04 )

Další pičomci!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud