Pohřeb rodiny, kterou zabil na přejezdu vlak: Dojemný vzkaz do nebe!

Autor: bar - 
24. 7. 2019
05:00

Čtyři stovky lidí se v úterý sešly před svatyní Husitského sboru ve Dvoře Králové nad Labem. Loučili se tu s Danielem (†47), Veronikou (†32) a jejich dcerkami A. (†5) a V. (†8). Celou rodinu v autě zabil na přejezdu vlak.

Už hodinu před pohřbem se začal zaplňovat chodník před kostelem smutečními hosty. Dovnitř vešli nejprve pozůstalí, poté i ostatní. V jednu chvíli se vchod davem dokonce ucpal. Nakonec se zaplnily i postranní balkony v prvním patře budovy.

Během smutečního obřadu, který trval jen půl hodiny, zaznělo několik písní, například Nohavicova Mám jizvu na rtu. Řeč měla pouze jedna z blízkých: „Odešla šťastná rodinka, maminka Veronika, tatínek Daniel a jejich dcerky. Rodiče jim šli příkladem, holky jim zase dělaly radost. Odešli spolu a spolu navždy zůstanou.“

Hosté plakali před kostelem, především pak ale při pohledu na čtyři rakve před oltářem. Dvě bílé uprostřed patřily děvčátkům. Zbylé dvě hnědé po stranách rodičům. Všude kolem byly vyskládané věnce a květiny. Pozůstalí za každého rozsvítili svíčku. Ze ztráty se stále nemohou vzpamatovat – před smuteční síň umístili cedulku s nápisem »Prosíme, abyste na přání rodičů zemřelých nekondolovali před smutečním obřadem, ani po něm«.

Jak došlo k tragédii

Neštěstí se odehrálo předminulou neděli v Černožicích na Královéhradecku. Rodiče s dvěma malými dcerkami přejížděli železniční přejezd, v tu chvíli tam ale projížděl osobní vlak, který auto s rodinou smetl a tlačil před sebou 300 metrů. Všichni čtyři na místě zemřeli. Příčinu nehody kriminalisté šetří. Drážní inspekce ale potvrdila, že výstražná světla v tu chvíli fungovala.

Video Čtyři mrtví při srážce auta s vlakem v Černožicích na Hradecku - Aktu.cz

 

Další videa
Články odjinud