Syn hudebníka Marka Határa (45) patřil mezi velké milovníky sportu, věnoval se například i hokeji, mezi jeho nejoblíbenější sporty však patřil wakeboarding. Ostatně i na jeho sociálních sítích byly k nalezení snímky, kde se této na první pohled nebezpečné činnosti věnuje. V pátek přijel se svými přáteli a trenérem do kempu, který je v areálu koupaliště v Banské Bystrici, a těšil se, jak vyrazí na wakeboardu po zdejší vodní hladině. Následujícího dne se všichni chystali na rozcvičku.

„Ranní trénink začal jako normálně, běháním, a najednou jsme si všimli, že se David začal motat. Narazil do stoličky a spadl. Všichni si nejdřív mysleli, že jde o žert, a tak na něj volali, ať neblbne a vstane. On ale nehybně ležel,“ popsal slovenskému magazínu Plus Jeden Deň jeden z Davidových kamarádů, který byl během incidentu poblíž, poslední okamžiky nadějného sportovce. „Nikdo netuší, co se mu vlastně stalo...“ dodává zničeně.

V sobotu, kdy došlo k tomuto velkému neštěstí, měla službu na ošetřovně plavčice Laura. Ta také přispěchala vyděšeným chlapcům okamžitě na pomoc. „Informace byla, že během rozcvičky dvakrát ztratil rovnováhu a potřetí už spadl hlavou rovnou na dlažbu. Když jsem tam doběhla, začala jsem hned s jeho oživováním,“ popsala slovenským médiím.

„Třikrát se mi ho podařilo vrátit k vědomí, a když ho sanitka vezla do nemocnice, věřili jsme, že je z nejhoršího venku. Bohužel nám potom ze střediska volali, že zemřel. Je mi to hrozně líto, tím spíš, že to byl takový mladý člověk a celý život měl před sebou…“

Plavčice zdůraznila, že podle lékařů mohlo jít o prasklou cévu v mozku. Proto byly následky tak fatální, a ani dvacet minut, co bojovala o jeho život, ani včasný zásah záchranářů a převoz do fakultní dětské nemocnice, nic z toho mu nepomohlo. „Pravděpodobně se mu muselo stát ještě něco před tím, než upadl. Mohlo jít o vážnější zdravotní problémy,“ myslí si Laura.

„Je to hrozné, nemám slov. Ten pěkný den se stal dost temným…“ prohlásil zničeně zpěvák Polemicu Braňo Bajza (46), který s otcem divokého teenagera koncertoval nejenom po celém Slovensku, ale i v České republice, například v pražské Lucerně nebo klubu Roxy. Marek Határ pak na počest svého syna sdílel na facebooku smutnou fotku čajových svíček uspořádaných do tvaru písmene D jako David…

Fotogalerie
19 fotografií