Napěněná řeka šokovala obyvatele okresního města: „Všechno je pořádku,“ tvrdí policie i hygiena

Autor: VaB - 
13. 8. 2019
14:50

Slovenská policie preventivně vyjela k výskytu bílé pěny v řece Hron. Hladina byla pokryta hustou pěnou. Z fotografií to vypadá, jako kdyby někdo vylil do řeky šampón. Všichni se báli chemického zamoření, policisté ale na místě zjistili, že nedošlo k úhynu ryb a řeku budou jen monitorovat.

Policisté a pracovníci životního prostředí dnes zkoumali, odkud se vzala pěna která pokryla koryto řeky Hron na Slovensku u Zvolena. Všichni se báli chemického znečištění, měření ale ukázala, že voda není nijak znečištěná a nebezpečná pro vodní živočichy. O případu informovala banskobystrická krajská policie na svých facebookových stránkách.

Podle svědků takto vypadala řeka i včera ve večerních hodinách ve zvolenské městské části Šalková. Výsledky měření jak v Šalková tak i ve Zvolenu ale neprokázaly žádné nebezpečné chemické látky. K úhynu ryb nedošlo a voda pod pěknou není znečištěná.

Podle místních zdrojů jde s největší pravděpodobností o povrchově aktivní látky, které takto reagují na okysličování a vytváří se tím pěna.  

  

offline ( 13. srpna 2019 15:39 )

Někdo tam nalil pěnu do koupele, aby se všichni cikáni mohli jednou za rok umýt a oni to hned nahlásí...

jebuto ( 13. srpna 2019 15:16 )

Zázrak - velký badabu kde se vzala tu se vzala pěna jim tam vybublala.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud