Krutý šok v případě vraždy mladičké Saši (†15): Výčitky zdrceným rodičům, přišly z nejvyšších míst

Autor: ČTK - 
2. 8. 2019
18:23

Kauza kolem dvou zavražděných dívek, která v těchto dnech otřásá Rumunskem, má další politickou oběť. Po osmi měsících ve funkci byla odvolána ministryně školství Ecaterina Andronescuová. Premiérka Viorica Dancilaová její odchod zdůvodnila tím, že v médiích nemístně svalovala zodpovědnost za smrt dívek na rodiče, uvedla agentura DPA. Kvůli případu už dříve odstoupili ministr vnitra a také policejní prezident.

U jihorumunského města Caracal byla unesena, znásilněna a nakonec zavražděna 15letá Alexandra Macešanuová. Pravděpodobným pachatelem byl muž, který jí v nedaleké vesnici nabídl svezení. Dívka opakovaně volala na tísňovou linku, policii však podle médií trvalo 19 hodin, než vnikla do domu pachatele. To už ale bylo pozdě.

Muž podezřelý z činu, bývalý automechanik Gheorghe Dinca, je od minulého pátku ve vazbě. Podle serveru Digi24 se přiznal k vraždám dvou dívek - zmíněné Alexandry a také 18leté Luizy Melencuové, která se pohřešovala od dubna. V domě podezřelého objevila policie lidské pozůstatky na dně sudu s kyselinou, není však zcela zřejmé, zda patřily oběma dívkám.

Andronescuová v televizním rozhovoru prohlásila, že ji rodiče jako dítě učili nenastupovat s nikým cizím do auta. Pokud rodiče zavražděné dívky toto varování dceři nepředali, měla to udělat škola, dodala nyní už bývalá ministryně.

Případ vražd na jihu země vyvolal v Rumunsku pobouření. Tisíce Rumunů demonstrovaly v Bukurešti a dalších městech proti vládě sociálnědemokratické premiérky Dancilaové a proti policii, která je podle nich zkorumpovaná a nekompetentní.

Po šesti dnech v úřadu v úterý rezignoval ministr vnitra Nicolae Moga. Převzal tím politickou zodpovědnost za pochybení policie během vyšetřování případu.

liskabystrouska ( 5. srpna 2019 08:06 )

nemaji nikam lezt do auta ..ani kdyz ho znaji

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud