6 let od skonu Moniky (†36) a Klárky (†8): Tragédii připomínají dva hroby rozkmotřených rodin v Karviné-Ráji

Autor: kaj, DH - 
1. srpna 2019
05:15

Šest let uplynulo od egyptského skonu Moniky (†36) a Klárky (†8) Kramných, jež připomínají již snad jen dva hroby rozkmotřených rodin v Karviné-Ráji. Za vraždy byl pravomocně odsouzen Moničin manžel Petr.

Levý hrob na karvinském hřbitově patří rodině Petra Kramného (40), jehož senát krajské soudkyně Renáty Gilové na základě série nepřímých důkazů odsoudil za vraždu na 28 let k tvrdému žaláři. Trest si odpykává v káznici na Mírově, známé ponejvíce kvůli drzému útěku tehdejšího vězně Jiřího Kajínka.

Pravý hrob nechali zhotovit pozůstalí po Monice. Co se týká šestého výročí skonu manželky a dcery Petra Kramného, na levém hrobě plápolají čerstvě zapálené svíčky. Na pravém hrobě obou příslušnic něžného pohlaví přibyl plyšák se srdíčky v náručí.

Oba hroby po celý kalendářní rok zdobí též plyšáci, figurky andělů a umělé květiny. Na pravém hrobě ovšem přibyla urna maminky Moniky Kramné, jež zemřela v roce 2014, a jejíž urna je uložena spolu s oběma na stejném místě.

Video: Hrob Moniky (†36) a Klárky (†8) Kramných po šesti letech od jejich tragické smrti.

Video Hrob Moniky (†36) a Klárky (†8) Kramných po šesti letech od jejich tragické smrti - Karel Janeček

Petr Kramný má nárok pouze na jednu návštěvu měsíčně, na kterou rodiče pravidelně docházejí. Oba jsou přesvědčeni i nadále o synově nevině. Přestože se snaží Petr Kramný stále o obnovu procesu, za stávající důkazní situace nemá na případnou změnu trestu nárok.

Kramný byl odsouzen za to, že v roce 2013 na dovolené v egyptském hotelu zavraždil elektrickým proudem svou manželku a dceru. Vinu popírá. Byl odsouzen na základě nepřímých důkazů, které ale podle soudu tvoří ucelený řetězec, jehož články na sebe navazují a podporují se. Zásadní roli hrály znalecké posudky.

Těla po převozu do České republiky pitvali znalci z Ústavu soudního lékařství v Ostravě, kteří došli k závěru, že oběti zemřely po zásahu elektrickým proudem. Podle znaleckého posudku, který si dala vypracovat obhajoba, byla nejpravděpodobnější příčinou smrti otrava.

satanas ( 13. srpna 2019 17:50 )

Jini znalci meli 100% jistotu ze je NEzabil..Jenze meli smulu, to nezapadalo do scenare!!

satanas ( 13. srpna 2019 13:11 )

Mam prosbu, dotaz? Bude soud obnoven, pokracovat nebo je Petr uz "odepsan"..Vi to nekdo??

satanas ( 13. srpna 2019 13:08 )

Ono i mezi "znalci" se najdou negramoti co jsou schopni videt to, co tam neni..Opravdu muze nekdo verit tomu ze el.proud ktery cloveka zabije, po sobe nezanecha ZRETELNE stopy? POkud je nekdo z ucinkujicich blbej a tohle nechape tak to urcite neni Kramny..ALe co jineho "Nalezt" jako pricinu umrti?? Vlak je nesrazil, z okna nevypadly, stopy po strelnych ranach nikde,,atd,,,tak co?? Hodime to na elektrinu a ty Petko, dokaz ze nemame pravdu!!!Zes to NEUDELAL!! Jak typicky Ceske!! Tolik lidi resi problemy ktere by tady nebyly kdyby tu ONI nebyli!!

..krakonos500 ( 12. srpna 2019 22:54 )

Zkorumpovaní znalci obžaloby nenašli nic, proto si "důkazy" museli namalovat (Smatanová). Ostatní znalci byli zastrašováni a pronásledováni.
Tak pracuje naše prohnilá justice.

kapsa72 ( 12. srpna 2019 13:25 )

Znalci nalezli patognomicke znamky svedcici o smrti proudem. Meli 100% jistotu ze je zabil proud. Vubec je nezajimalo zda to byl Petr Kramny, uklizec, nebo recepcni. Oni si ani nedovolili tipovat kdo je zabil. Ani se je na to nikdo neptal. Meli jen jistotu na el.proud. A kdyby soud zavrel Kramneho, nebo uklizece pokoju, jim bylo jedno. Udelali jen svou praci, nic vic...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud