Případ jako u Kramných? Turistka po večeři v Egyptě zkolabovala a později zemřela

Záhadná smrt turistky v Egyptě: Po večeři v restauraci náhle zkolabovala! Otrava jídlem?!  (Autor: Facebook, INT)
Autor: rc - 
6. července 2019
06:20

Záhadnou smrt turistky vyšetřuje egyptská policie. Alison Sonnexová (†54) s manželem Clivem Eversfieldem (60) trávila dovolenou v hotelovém resortu Royal Tulip, když se oběma udělalo nevolno. Alison posléze náhle omdlela a později zemřela v nemocnici.

Alison Sonnexová s manželem Clivem Eversfieldem pocházejícím z Ramsgate v anglickém hrabství Kent minulý rok v srpnu vyrazili na vysněnou dovolenou do Egypta. V oblíbené destinaci turistů si zvolili pobyt v hotelovém resortu Royal Tulip v Marsa Alam ležícím na pobřeží Rudého moře. Dovolená probíhala podle plánů, dokud se manželé poslední večer před odletem nerozhodli navštívit restauraci v resortu. Poté, co odcházeli z restaurace, se oběma udělalo nevolno.

Sedm hodin zvraceli a měli průjem. Čtyřiapadesátiletá Britka navíc náhle zkolabovala, když s manželem chtěli opustit hotel. „Neměl jsem tolik síly, abych ji udržel. Zaměstnanci mi pomohli ji nést,“ řekl zdrcený manžel pro Daily Mirror. V nemocnici jí lékaři dali kyslík a oběma byl zaveden katétr.

Nicméně stav Alison se stále zhoršoval a zhoršoval. O několik hodin později nemohla už ani mluvit. Byla převezena na jednotku intenzivní péče. Po hodině a půl však přišla zdrcující zpráva. Žena navzdory veškeré snaze lékařů zemřela. „Nejel jsem na dovolenou, abych ztratil Alison,“ uvedl její manžel, který nechápe, co se mohlo stát.

Po záhadné smrti Alison ho policie vyslýchala.„Byl jsem požádán, abych vypovídal, když jsem byl v šoku. Ta výpověď, myslím, byla udělána pod nátlakem. Právě jsem někoho ztratil, byl to naprosto směšný čas vyslýchat někoho,“ stěžoval si na přístup policie Clive. Navíc dodal, že chování policistů bylo agresivní. Na policejní stanici měl údajně jet ve stejném voze jako ošetřující lékař Alison.

Smrt Alison zůstává záhadou. Pitva neprokázala, že by za její smrt byl zodpovědný někdo jiný. Navíc byla vyloučena i otrava jídlem, jelikož v té samé restauraci jedlo dalších pět set lidí a nikdo z nich si nestěžoval na zažívací problémy.

Smrt mohl zapříčinit nález na srdci a plicích, což prokázala i druhá pitva. Patolog Kareem Aboualpha provedl druhou pitvu a uvedl, že na srdci byla nalezena trhlina, která mohla zapříčinit smrt. Ovšem nepodařilo se prokázat, zdali nebyla způsobena při resuscitaci či první pitvě.

Clive uvedl, že během pobytu si s manželkou všimli dvou zapečetěných pokojů, z nichž byl cítit silný zápach chemikálii. Cestovní agentura Thomas Cook uvedla, že tyto pokoje byly v rekonstrukci. Jedna z turistek navíc dodala, že viděla skupinu mužů v bílých pláštích, kteří kontrolovali bazén a sypali do něj bílý prášek. O jaký prášek šlo, není jasné. Navíc nebyla prokázána spojitost mezi špatnou hygienou hotelu a smrtí Alison.

Podezřele podobný je tento případ i smrti dvou Češek. Na dovolené v Egyptě v roce 2013 přišly o život Monika Kramná (†36) s dcerou Klárkou (†8). Za jejich vraždu byl k osmadvaceti letům odsouzen manžel Moniky a otec Klárky Petr Kramný.

jirka324 ( 1. srpna 2019 19:25 )

Máš pravdu oxygene! Taky jsem lůza co na to nemá.

..krakonos500 ( 13. července 2019 12:22 )

Když se neví, proč zemřela, tak to bude vražda elektřinou, že?
Za dvě mrtvoly 28 let, za jednu tedy 14 let.
Důkazy se už nějak vyrobí, třeba na zakázku u naší justice.

fido2 ( 8. července 2019 20:30 )

Není...podle mně to neudělal, jen je trochu zabedněný.

fido2 ( 8. července 2019 20:27 )

Baf, jen leť. Dobře ti tak.

betosst ( 6. července 2019 21:39 )

Kurzové sázky - Tenis, velmi spolehlivé informace

www.ne­tese­.blog­spot­.cz

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud