Čecha (†58) zastihla smrt v kanadských horách: Vláďa zemřel při krvavém rituálu

Autor: DH - 
13. července 2019
13:46

Kanadská média informovala o smrti českého turisty, který nepřežil pád na jedné ze zdejších hor. Podle informací Blesk.cz je obětí neštěstí Vladimír P. (†58), který v severoamerické zemi dlouhodobě žil. Místní tvrdí, že v osudný den na hoře praktikoval prastarý obřad zahrnující krvavé obětování.

Osmapadesátiletý Čech se zřítil při výstupu na horu Crowsnest (2,785 m. n. m.)  v jižních kanadských Skalistých horách nedaleko města Coleman v Albertě. Neštěstí se stalo ve středu odpoledne. 

"Můžeme potvrdit smrt jednoho českého občana v Kanadě. Více informací o případu nebudeme v tuto chvíli zveřejňovat," řekla Blesku mluvčí MZV Zuzana Štíchová.

Podle místních úřadů muže při výstupu na horu doprovázeli dva další lidé. Ti pravděpodobně také v půl páté podvečer přivolali na místo pomoc a pod horu okamžitě vyrazila záchranná služba, horská záchranka, policie i hasiči. Ti brzy našli mužovo tělo, bohužel bez známek života.

Kanadské úřady krátce nato sdělily, že nebudou publikovat totožnost českého turisty. Podle místních je ale mrtvým pan Vladimír P., jenž dlouhodobě v Kanadě žil. Mimo jiné o jeho smrti svědčí příspěvky na sociálních sítích, kde mu lidé vzdávají hold.

Vladimír P. byl podle mnohých zkušených horolezcem a mimo jiné měl prý blízko ke zdejším domorodým národům. Někteří dokonce tvrdí, že byl zastáncem prastarého rituálního obřadu, jemuž místní říkají Sluneční tanec.

Starodávný obřad byl již dříve úřady zapovězen, protože se při něm praktikují různé krvavé oběti prastarým bohům. Vladimír P. podle komentářů patřil mezi ty, jimž se říká „Pierceři“. Takoví vyznavači si při obřadu v agónii nechávají vpichovat piercingy do různých částí těla tak, aby přinesli bolestnou oběť bohům. Mimo jiné i do bradavek. Právě tento rituál měl Vladimír na hoře vykonávat v osudný den.

pajato73 ( 24. července 2019 15:10 )

ze pry krvavy ritual pri piercingu bradavek.... debilkove.... mam piersle obe dve a ani kapka nevytekla

Kuba_Hampl ( 15. července 2019 01:10 )

Nezemřel při rituálu.... rituál měl tou dobou už pár dní za sebou... to co blesk píše je jedna velká blbost

JesseJames ( 14. července 2019 10:02 )

Nebo si ho jeho Bůh jednoduše vzal k Sobě..... Ostatně podle fotky to byl zřejmě docela divoký chlap, který už měl ledacos za sebou.

naidka ( 14. července 2019 07:43 )

To ani být nemůžete. Žádný "Jakyl" neexistuje.

HledacPravdy ( 14. července 2019 03:24 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud