Mirek (†49) přišel o život ve slovenských horách: Čech nezvládl výstup na Kremenec

Autor: DH - 
2. 6. 2019
19:50

Slovenští horští záchranáři s vrtulníkem zasahovali v pátek kvůli devětačtyřicetiletému Čechovi, kterému se udělalo špatně při výstupu na vrch Kremenec. Bohužel, český turista i přes veškerou snahu lékařů nepřežil. Podle informací Blesku se jednalo o milovníka turistiky Mirka.

Smutnou zprávu také už potvrdily úřady. „Skupinka českých turistů se chystala na výstup k vrchu Kremenec. Jeden z nich však pocítil náhlou nevolnost a následně zkolaboval. Přítomní svědci okamžitě začali s jeho oživováním,“ sdělila mluvčí letecké záchranné služby Zuzana Hopjaková.

Na místo následně přispěchala i Horská služba a záchranná služba. Brzy na to přiletěl také vrtulník. Resuscitace, která trvala několik desítek minut, však i přes veškerou snahu úspěšná nebyla. „Bohužel, ani přes maximální úsilí se muži nepodařilo obnovit základní životní funkce a lékař už jen musel konstatovat smrt,“ doplnila Hopjaková.

Redakce Blesku zjistila, že v pohoří Bukovské vrchy, kde se nachází i Kremenec (1221 m. n. m.), zahynul Mirek M. (†49). Čech byl údajně členem odboru Klubu českých turistů Hodonín. Za pár dní by oslavil padesáté narozeniny. „Jeho přátelská povaha, tanec a zpěv, nás bude provázet nadále, hora si jej vyžádala už skutečně velice brzy,“ nechal se slyšet jeden z jeho kamarádů na sociální síti facebook.

horalysa ( 13. července 2019 20:25 )

Výstup na Kremenec není o nic náročnější, než výstup na Pustevny, nebo Lysou horu. Řekl bych, že je ještě jednodušší. Problém musel být někde jinde. Zřejmě by se mu to stalo i u nás při nějaké fyzické zátěží.

banany ( 3. června 2019 10:04 )

Nelitují, tito dobrodruzi musí s možnou smrtí počítat. Jejich rozhodnutí!! Líto je mi jen jeho rodiny a rodičů.

dusor ( 3. června 2019 08:05 )

A čo majú s nimi robiť ? Každý kto tam ide melie z posledných síl. Keby im šerpovia nevláčili zásoby , tak tam vypukne hladomor , alebo kanibalizmus !

dusor ( 3. června 2019 08:01 )

Ide robiť výstup na Kremenec a to nemal za sebou pár výstupov na Sněžku ? To sa potom nedivím , že tak skončí ! Ide do neznáma !

Pohybovenadany ( 3. června 2019 00:32 )

Jeste ze se mu to nestalo v Himálajích. Tam ty mrtvé už jenom překračujou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud