Tři děti uhořely při tragickém požáru: Matku Moniku potrestal soud!

Autor: ital - 
26. 6. 2019
22:16

Soud ve Vranove nad Topľou na Slovensku vynesl rozsudek nad matkou (30), které uhořely tři malé děti. Nehoda se stala v roce 2015 v obci Sačurov. Policie ji obvinila, že nechala děti bez dozoru a odběhla si ke svojí matce. Mezitím její skromný domek, v němž s dětmi žila, zachvátily plameny. Vyšetřování skončilo návrhem na dohodu o vině a trestu. Žena nakonec vyvázla s podmínkou.

Plameny zachvátily zděnou chatrč v osadě zhruba hodinu po setmění. Tou dobou se uvnitř nacházely tři malé děti. Na místo dorazili hasiči, kteří se pokoušeli požár uhasit a děti zachránit. Plameny však byly rychlejší a děti nepřežily. Jejich matka Monika si předtím jenom odběhla ke své mámě. Když zjistila, co se stalo, zhroutila se. „Kdybych věděla, že se něco takového stane, tak nikdy děti v domě nenechám samotné,“ pověděla Monika, která skončila před soudem.

Nejprve bylo trestní stíhání pozastavené, potom obnovené a následně je policie ukončila obviněním konkrétní osoby. Za smrt tří malých dětí je po přezkoumání znaleckých posudků odpovědná jejich matka. Soud jí verdikt oznámil po třech a půl letech od incidentu. Původně byla obviněna z usmrcení z nedbalosti a hrozil jí trest 2 až 5 let vězení. Nakonec dostala pouze podmínku.

„Na deset minut z domu odešla a v domě ponechala bez dozoru pec na tuhá paliva a malé děti, čímž spáchala přečin usmrcení podle paragrafu 149 odst. 1, odst. 2, písmeno a a b trestního zákona. Za to jí ukládám odnětí svobody ve výměru tři roky. Soud výkon odnětí svobody podmínečně odkládá,“ pronesla soudkyně Okresního soudu Vranov nad Topľou.

Soud vzal v úvahu fakt, že šlo o čin z nedbalosti. Matka se o děti v rámci možností starala a chtěla jim zabezpečit teplo. Stále se stará o další děti a přísnější trest by měl dopad i na ně. „Lituji do konce svého života, co se stalo, protože jsem si nikdy nemyslela, že se toto může stát,“ uvedla Monika, která se po rozsudku vzdala práva na odvolání.

Video Tři děti uhořely v rodinném domě. Jejich matka dostala podmínku - TV JOJ

Další videa
Články odjinud