Sourozenci (†3, †4, †6 a †8) zemřeli při požáru. Neudělali jsme nic špatného, hájí se rodiče

Autor: ital - 
9. února 2019
16:47

Nešťastná úterní tragédie v anglickém Staffordu má na svědomí životy čtyř dětí, které zahynuly při požáru rodinného domu. Jejich smrt vyvolala obrovský smutek mezi obyvateli města, kteří chodí na místo nehody pokládat květiny a další upomínky. Policisté zatkli rodiče zemřelých dětí za neúmyslné zabití z nedbalosti. Otec i matka se hájí, že neudělali nic špatného.

Ničivý požár zasáhl v úterý v noci rodinný dům ve městě Stafford ve velké Británii. Rodičům se podařilo uniknout s nejmladším dítětem Jackem (1). Zbylé čtyři děti Riley (†8), Keegan (†6), Tilly (†4) a Olly (†3) přišly během tragédie o život. Krutá rána zasáhla nejen příbuzné, ale i okolí.

Matka Natalie Unittová (24) vyběhla z domu a začala zoufale bušit na sousedy dovolávajíc se o pomoc. Otec Chris Moulton (28) vyskočil z okna v prvním patře s nejmladším synem v náručí. Jedna ze sousedek uvedla, že slyšela nebohé děti křičet. Svědkové se domnívají, že požár způsobil výbuch plynu. Natalie skončila v nemocnici kvůli intoxikaci kouřem a Chris s několika popáleninami. Stav ani jednoho však nebyl vážný.

Případ nyní vyšetřují policisté, kteří v pátek odpoledne zatkli oba rodiče. „Strážníci provedli v pátek okolo půl druhé odpoledne dvě zatčení, související s úterním požárem ve Staffordu. Na základě vyšetřování týkajícího se pravděpodobné příčiny vzniku požáru, jsme zadrželi 24letou ženu a 28letého muže za neúmyslné zabití z hrubé nedbalosti. Oba jsou v současné době ve vazbě,“ stojí v prohlášení staffordské policie.

Rodiče se ovšem hájí, že neudělali vůbec nic špatného. Ostrou kritiku sklidili policisté také od příbuzných i sousedů. „Oba stále truchlí nad ztrátou svých dětí. Právě je propustili z nemocnice a hned je šoupli do vězení. Vůbec to nedokážeme pochopit,“ pověděl nejmenovaný příbuzný.

„Jejich miminko, co přežilo, utrpělo trauma. Jeho tři bratři a sestřička zemřeli a chlapeček teď potřebuje lásku svých rodičů. Snažíme se, jak můžeme, abychom se o něj postarali,“ dodal. Soused Daniel Wain sdělil: „Zatčení rodičů nás všechny šokovalo, je to strašná tragédie. Stále ještě truchlí pro svou rodinu.“

Nejen sousedé a příbuzní, ale například i zaměstnanci záchranné služby chodí na místo tragédie pokládat květiny a plyšové hračky jako upomínky za zemřelé děti. Celé okolí drží smutek způsobený obrovskou ztrátou mladých životů.

petrw ( 11. února 2019 07:21 )

jenom ěb@l@ zavrit je oba na dozivoti

Paola ( 9. února 2019 23:39 )

Ani se nedivím ,že je zavřely děti v tomto věku a dokonce 3 leté umí pěkně běhat místo bušení na sousedy měla tahat děti ven.Nechci soudit nebyla jsem tam,ale raději bych zdechla s dětmi než opustit dum bez nich.

alovecats ( 9. února 2019 18:27 )

24 letá matka a 5 dětí. První tedy v 16. Pokud ji pustí do pěti let jich bude zase stejný počet. Chudáčci děti, ty za to nemohly, velmi smutné 😢

jasnovidec01 ( 9. února 2019 18:27 )

To byla matka..první dítě v 15 letech,když odpočítám 9 měsíců těhu...pak už jen rodila..asi v tom bude pokračovat po propuštění z vazby ,aby nahradila potomstvo..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud