Zvrat v případu vraždy Kuciaka: Objednal si mord známý Rus?!

Autor: ČTK - 
5. 6. 2019
21:39

Jeden z obviněných v případu loňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka podle televize Joj vypovídal, že usmrcení reportéra si objednal rusky mluvící cizinec. Policii to prý uvedl s odvoláním na vyjádření dalšího obviněného. Z vraždy Kuciaka policie dříve obvinila dohromady pět osob, jako objednavatele označila kontroverzního podnikatele Mariana Kočnera. Střelec kromě Kuciaka v jeho domě zastřelil i reportérovu přítelkyni.

O objednavateli vraždy hovořil Miroslav Marček, který se dříve přiznal, že střelcem byl on, byť kriminalisté ho považovali v případu dvojnásobné vraždy za řidiče. Marček podle Joj tvrdil, že další obviněný v případu Zoltán A. se vyjádřil, že objednávka vraždy je pro jeho známého Rusa. Důvodem údajně byla skutečnost, že někomu překážely Kuciakovy články. Zoltán A. podle dřívějších informací slovenských médií v případu, o kterém prokuratura informuje jen poskrovnu, spolupracuje s policií.

Kuciak se ve svých článcích věnoval kromě jiného Kočnerovi i aktivitám italských podnikatelů na východním Slovensku, kteří jsou v médiích spojováni s mafií, a o vazbách jednoho z nich na blízké spolupracovníky někdejšího premiéra Roberta Fica. Dvojnásobná vražda dvou mladých lidí vyvolala v zemi mohutné demonstrace a před více než rokem vyústila v demisi Fica z funkce premiéra.

Video Kauza Kuciak zamávala s nedotknutelností na Slovensku, říká novinářka Holcová - Markéta Volfová, Lukáš Červený

cznb ( 6. června 2019 11:55 )

Hlavně, jestli toho "bodyguarda a strážneho psa " nenainstaloval ještě větší lump.

krkoun ( 6. června 2019 10:44 )

Byla to jen otázka času,kdy to svedou na rusy.Když se neví kudy kam,tak je to jasný,máme tady komunisty,rusy a když to nepomůže,tak jsou v záloze číňani.Běžte už do hajz...

abaron ( 6. června 2019 09:59 )

taký ušušlaný holohlavý ... vraj

radar666 ( 6. června 2019 08:35 )

No konečně ! To to ale trvalo,než se pisálkům,kteří si rádi říkají "novináři ",podařilo vyjít do světa s touto bombastickou zprávou !Člověk by si skoro myslel,že na Rusko úplně zapoměli . Nezapoměli !Vše jede ve starých kolejích.Ještě se snad postupem času dozvíme,že v tom má prsty dokonce také Babiš ! Když už může v Česku za všechno,proč by nemohl na Slovensku za vraždou ! Takže pisálci,pilně pracujte na konspiraci z Babišem,aby to netrvalo dlouho jako s tím Ruskem !

jussuf ( 6. června 2019 07:30 )

Čo bolo, to bolo ale terazky si koKOT

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud